Aktualności

17
04.2021
17 Kwietnia
2021

„Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania”. Premiera publikacji!

Edukacja literacka od najmłodszych lat jest podstawą rozwoju demokratycznych społeczeństw. To dlatego Kraków i Wrocław – Miasta Literatury i UNESCO, Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Olgi Tokarczuk i Polska Izba Książki przygotowały wspólną publikację, która w dostępny, prosty i atrakcyjny wizualnie sposób nakreśli całościowo zagadnienie upowszechniania czytania. Już 22 kwietnia o 12:00 serdecznie zapraszamy na konferencję inaugurującą publikację „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania”.

Czytaj więcej

16
04.2021
16 Kwietnia
2021

Gdzie pisać? Spotkanie inaugurujące projekt „Rezydencje literackie” | 23.04, g. 18.00

Jakie się doświadczenia twórców i twórczyń z pobytów rezydencjalnych? Co daje zetknięcie z innym środowiskiem literackim? Jak stypendysta współtworzy historię kultury miejsca, w którym przebywa na rezydencji? Zapraszamy na spotkanie inaugurujące działalność „Rezydencji literackich” – międzynarodowej bazy informacji o naborach i programach dla pisarzy, pisarek, tłumaczy i tłumaczek.

Czytaj więcej

14
04.2021
14 Kwietnia
2021

10. Festiwal Miłosza pod hasłem „Nieobjęta ziemia”

Agi Mishol, Alice Oswald, Ivan Štrpka, Peter Gizzi i Anthony Joseph – to zagraniczni goście tegorocznej odsłony Festiwalu Miłosza, która odbędzie się pod hasłem „Nieobjęta ziemia”. Będziemy rozmawiać o szeroko pojętych trudnościach w opanowywaniu Ziemi i przemieszczaniu się po niej – zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i symbolicznym. W tym roku zapraszamy na festiwal w dniach 9–11 lipca.

Czytaj więcej