fbpx

Znamy nazwiska tłumaczek i tłumaczy zakwalifikowanych do programu CELA

Po otrzymaniu ogromnej ilości zgłoszeń od pragnących rozwinąć swoją karierę zawodową tłumaczek i tłumaczy, komisja konkursowa zapoznała się z portfolio każdego z kandydatów.

 

Następnie zostało wyłonionych dziesięcioro początkujących tłumaczy, którzy przez najbliższe cztery lata wezmą udział w projekcie CELA, międzynarodowej inicjatywie rozwoju talentów finansowanej z programu Kreatywna Europa.

Lista nazwisk tłumaczek i tłumaczy zakwalifikowanych do programu CELA:

Z języka bułgarskiego – Zofia Kręc

Z języka czeskiego – Paulina Zając

Z języka hiszpańskiego – Justyna Sterna

Z języka niderlandzkiego – Jan Pędziński, Marta Talacha

Z języka rumuńskiego – Aleksander Podgórny

Z języka serbskiego – Patrycja Chajęcka

Z języka słoweńskiego – Aleksandra Wójcik

Z języka ukraińskiego – Magdalena Ukrainets

Z języka włoskiego –  Amina Niepsuj-Wood

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że kursy, programy mentoringowe oraz możliwość udziału w zagranicznych festiwalach literackich otworzą im możliwości rozwoju zawodowego i międzynarodowej kariery, oraz że to dzięki nim polscy czytelnicy będą mogli poznawać jeszcze więcej ciekawej prozy zagranicznej w znakomitych przekładach.

Jednocześnie cieszymy się, że program spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i dziękujemy za każde nadesłane zgłoszenie. Mamy nadzieję, że pozostałym kandydatom nie zabraknie zapału do dalszego doskonalenia swojego warsztatu – polecamy programy KMLU skierowane dla tłumaczy.

 

Partnerem naboru było Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

 

Wpisz szukaną frazę: