fbpx

Wakacje z książkami – literacki sierpień

Dobra książka, zimne napoje i odrobina cienia – to najlepszy zestaw na najbardziej słoneczne miesiące roku! Poza lekturą w pojedynkę warto znaleźć, także czas na uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach literackich organizowanych w Krakowie. Wiele atrakcji przygotowano specjalnie dla dzieci – przez niemal cały sierpień będą mogły brać udział w rozmaitych zajęciach inspirowanych literaturą. Ich rodziców zaś zapraszamy na wystawy, w które obfituje sierpień, a pod koniec miesiąca na przedpremierowe spotkanie z Major Mariną Raskową i spacer literacki śladem Wyspiańskiego. Książka to najlepszy kompan na wakacje – zwłaszcza w Krakowie!

 

Wybrane wydarzenia:

  • Krakowskie Biuro Festiwalowe

Zaprasza na spacer literacki szlakiem Stanisława Wyspiańskiego. Podczas kolejnej odsłony uczestnicy przejdą szlakiem wybitnego polskiego dramaturga i poety. 27 sierpnia.

  • Nowohucka Biblioteka Publiczna

Organizuje kolejną odsłonę warsztatów dla dzieci z cyklu „Mądrej głowie dość dwie słowie”. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat będą mogły wybierać spośród licznych atrakcji: literackie kalambury, zabawy plastyczne inspirowane ulubionymi książkami, a także karaoke. Posłuchają opowiadań, poznają znaczenie wybranych przysłów i nauczą się łamańców językowych. Od 1 do 26 sierpnia.

  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Przygotowała wystawę komiksów i ilustracji pt. „Miguel w Cervantesie. Teatr cudów”. Głównym jej założeniem będzie zaznajomienie publiczności z osobą Miguela de Cervantesa – fascynującą postacią historyczną, przyćmioną nieco przez ogromną sławę stworzonych przez siebie dzieł i postaci literackich. Od 1 do 31 sierpnia.

  • ArtCafe Barakah

Zaprasza na kolejną odsłonę Literackiej Chochli pt. „Brexit z literaturą”. Podczas spotkania każdy chętny będzie mógł stanąć przed mikrofonem i poczęstować gości swoimi ulubionymi (w tym własnymi) utworami

 

Pełen harmonogram literackich wydarzeń w Krakowie znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: