fbpx

Styczniowe wydarzenia Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Początek roku sprzyja postanowieniom – i spokojnie może być nim uczestnictwo w wydarzeniach literackich! Niektóre z nich odbywają się jednorazowo, inne regularnie. Jedne zapraszają publiczność do miejsc jasnych i od razu kojarzonych z literaturą (jak biblioteka), inne proponują wejście w przestrzeń nocnego życia i odkrycie nowych sposobów na dekadencję.

Na miłośników literatury i wydarzeń z jej pogranicza czeka wiele atrakcji – od Krakowskiego Salonu Poezji, przez spotkania z autorami głośnych książek – Katarzyną Kubisiowską czy Kamilem Janickim, po wieczory literacko-muzyczne z muzyką podhalańską czy wieczory z Chochlą literacką inspirowaną twórczością poszczególnych pisarzy. Zapraszamy do styczniowych spotkań z literaturą w Krakowie!

literatura_styczen-2017_bez-logo

Wybrane wydarzenia:

  • ArtCafe Barakah

W Teatrze Barakah czeka nas spotkanie z kolejną odsłoną Chochli literackiej, poświęconej „Poezji melin” i takim artystom jak Marek Hłasko czy Jan Himilsbach. Zgodnie ze znaną i lubianą już formułą, każdy może w ten wieczór stanąć przy mikrofonie i przedstawić ulubiony wiersz, a nawet własną twórczość. Druga styczniowa Chochla zabierze nas natomiast w świat Kafki i Schulza, obsesji i bluźnierstw. Spotkania odbędą się kolejno 6 i 19 stycznia o godz. 21.00 przy ul. Paulińska 28. Wstęp wolny!

  • Krakowski Salon Poezji

Styczniowe spotkania będą poświęcone twórczości Juliusza Słowackiego, Jana Kotta, Raymonda Queneau i Anny Piwkowskiej. Zainteresowani odnajdą tam uroki poetyckiego słowa wygłaszanego przez aktorów w teatralnej, ale pozbawionej zbytniego patosu atmosferze. Czytają i występują, między innymi Anna Dymna, Anna Polony, Sławomir Maciejewski, studenci III roku Wydziału Aktorskiego PWST. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach Teatru Słowackiego.

  • Dom Kultury „Podgórze”

Już 9 stycznia Dom Kultury „Podgórze” zaprasza na spotkanie ze znaną i kontrowersyjną książką o Jerzym Pilchu. Weźmie w nim udział nie kto inny jak Katarzyna Kubisiowska, autorka „Pilcha w sensie ścisłym. Biografii”, natomiast 30 stycznia w ramach kolejnego „Spotkania wokół książki”, gościem będzie Kamil Janicki, autor „Damy ze skazą” (ZNAK HORYZONT 2016), książki poświęconej kobietom, które dały Polsce koronę. Wstęp wolny!

  • Dom Kultury „Podgórze”

W nadchodzącym miesiącu oprócz „Spotkań wokół książki” odbędą się również spotkania literacko-muzyczne. Czekają na nas dwa wieczory, jeden z rosyjskimi pieśniami i romansami oraz drugi ze śpiewaną poezją podhalańską. Spotkania odbędą się kolejno 18 i 19 stycznia o godz. 18.00 przy ul. Sokolskiej 13. Wstęp wolny!

  • ArtCafe Barakah

W styczniu na fanów wydarzeń z pogranicza literatury i muzyki czeka Rock Dramatorium. Podczas kolejnych wydarzeń z tego cyklu organizatorzy zapewniają najlepsze muzyczne kawałki swoich czasów i klimatów, najbardziej oddalone od realizmu filmy oraz najszczerszą literaturę. W styczniu motywem przewodnim będzie ROCK i trochę folka. W planach: The Doors, Piękni przegrani, Janis Joplin, Patti Smith, Leonard Cohen, Maanam, The Rolling Stones, Hell’s Angels, Terry Southern i Mason Hoffenberg, Siekiera, Bob Dylan Kawa i papierosy, bokobrody Elvisa, direct Cinema, Candy, Hunter S. Thompson, Exotica, Republika, legendarne koncerty. „Because the night belongs to life” – jakby z pewnością skomentowała to Patti Smith. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia 2017 r. godz. 20.00 przy ul. Paulińskiej 28. Wstęp wolny!

 

Harmonogram wszystkich wydarzeń znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: