fbpx

Skok w Book – spotkanie z Dominiką Żukowską

Zobaczcie pierwszą część najnowszego odcinka z cyklu Skok w Book. Tym razem bohaterką spotkania jest Dominika Żukowska – wydawczyni. Studiowała sztuki piękne i antropologię kulturową. Obserwatorka nowych trendów w komunikacji i literatury dziecięcej. Inicjatorka serii nowoczesnych książek dla dzieci i młodzieży, koncentrujących się na istotnych wątkach współczesnych społeczeństw. Założycielka i naczelna wydawnictwa Poławiacze Pereł, proponujących czytelnikom książki ważne i piękne.

 

Skok w Book to internetowy program o książkach ciekawych, niszowych i tych bardziej popularnych.

Pomysł programu zrodził się spontanicznie w wyniku spotkania krytyczki literackiej Sabiny Misiarz-Filipek i Basi Cichy, księgarki. Do naszego programu zapraszamy pisarzy, krytyków, a także twórców i pasjonatów literatury dziecięcej. Rozmawiamy w księgarni De Revolutionibus. Books&Cafe, jedynym takim miejscu w Krakowie, gdzie obok książek naukowych, z dziedziny fizyki, astronomii i filozofii, znaleźć można poezję, młodą polską prozę oraz literaturę dziecięcą z całego świata. To miejsce, gdzie spotykają się ze sobą różne języki i wizje świata.


Barbara Cichy – absolwentka filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z wyboru i zamiłowania księgarka od wielu lat. Swoje pasje dzieli między literaturę dziecięcą, Japonię i góry. Współpracuje z magazynem „Torii”.

Sabina Misiarz-Filipek – krytyczka literacka, doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ. Mieszka w Krakowie. Publikuje m.in. w „Twórczości”, „Znaku”, „Nowej Dekadzie Krakowskiej”, „Popmodernie”, „artPapierze”, „Nowych Książkach”. Interesuje się psychoanalizą Lacana i jej powiązaniem z teoriami feministycznymi. Autorka projektu literacko-filmowego dla licealistów pod nazwą .RECenzuje.


Program odbywa się pod patronatem Krakowa – Miasta Literatury UNESCO.

Wszystkie dotychczasowe odcinki programu znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: