fbpx

Skok w Book – rozmowa z Aleksandrą Zielińską

Zobaczcie najnowszy odcinek z cyklu Skok w Book. Tym razem bohaterką spotkania jest Aleksandra Zielińska – pisarka, tłumaczka, autorka powieści „Przypadek Alicji”, za którą była nominowana do Nagrody Conrada. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Debiutowała w 2004 roku w magazynie „Fahrenheit”, publikowała opowiadania w wielu antologiach. Wykonała ilustracje i okładkę do tomiku wierszy „Stany zmysłowe” Izy Smolarek..

 

 

Skok w Book to internetowy program krakowskiej księgarni De Revolutionibus o książkach ciekawych, niszowych i tych bardziej popularnych.

W kolejnych odcinkach cyklu o swoich książkach opowiadają pisarze, krytycy literaccy, a także twórcy i pasjonaci literatury dziecięcej.

Spotykamy się w księgarni De Revolutionibus na ul. Brackiej, gdzie obok książek naukowych, z dziedziny fizyki, astronomii i filozofii, znaleźć można poezję, młodą polską prozę oraz literaturę dziecięcą z całego świata. To miejsce, gdzie spotykają się ze sobą różne języki i wizje świata.

Rozmowy prowadzi Sabina Misiarz-Filipek – krytyczka literacka, doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ. Mieszka w Krakowie. Publikuje m.in. w „Twórczości”, „Znaku”, „Nowej Dekadzie Krakowskiej”, „Popmodernie”, „artPapierze”, „Nowych Książkach”. Interesuje się psychoanalizą Lacana i jej powiązaniem z teoriami feministycznymi. Autorka projektu literacko-filmowego dla licealistów pod nazwą .RECenzuje.

Program odbywa się pod patronatem Krakowa – Miasta Literatury UNESCO.

 

Wszystkie dotychczasowe odcinki programu znajdziecie tutaj.

 

Wpisz szukaną frazę: