Rusza kolejna edycja programu wsparcia dla księgarń niezależnych

23 kwietnia, podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich UNESCO, wystartuje kolejna edycja programu Kraków – jak się pisze!, dedykowana księgarniom niezależnym naszego miasta.

Tętniące życie kulturalne, będące wizytówką Krakowa Miasta Literatury UNESCO, byłoby niemożliwe bez ulubionych przez czytelniczki i czytelników księgarń. Wszyscy możemy się zgodzić, że są one czymś więcej, niż sklepami z książkami. To także, a może nawet przede wszystkim miejsca inspirujących czytelniczych odkryć, wartościowych rozmów, pierwszych spotkań z lekturą. To właśnie z myślą o tych miejscach kilka lat temu po raz pierwszy wystartował program Kraków jak się pisze!, w ramach którego promujemy literackie dziedzictwo Krakowa.

Tak jak w poprzednim roku, 23 kwietnia na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich UNESCO, wystartuje nowa edycja programu Kraków jak się pisze!, cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród lokalnych księgarzy i księgarek, którzy aranżują witryny i półki z książkami objętymi patronatem KMLU i uhonorowanymi nagrodą KMLU oraz promują swoje ulubione krakowskie tytuły w mediach społecznościowych.

Jak można zgłosić swoją księgarnię? To proste! Wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i wysłać na adres: kontakt@miastoliteratury.pl. W tytule wiadomości prosimy podać nazwę księgarni i dołączyć do niej zdjęcie półki oraz witryny, które zostaną zaaranżowane w ramach projektu.

Przy dokonywaniu wyboru księgarń uczestniczących w programie weźmiemy pod uwagę między innymi zaangażowanie Księgarni we współtworzenie życia kulturalnego naszego miasta oraz jakość i różnorodność oferty Księgarni.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są w regulaminie, który można pobrać klikając w ten link.

Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia (niedziela). Zapraszamy!

Organizator: KBF – operator programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO.