fbpx

Razem z wiosną w Krakowie rozkwita życie – literackie!

Bitwa na teksty, warsztaty dla seniorów, dramatoria, zajęcia dla dzieci i wieczory autorskie. W kwietniu LiteraTURA w Krakowie będzie kusić niezliczonymi możliwościami. Zaprosimy Was m.in. do: Księgarni Matras, Teatru Barakah, Goethe Institut Krakau, a także do krakowskich bibliotek i centrów kultury. To jednak nie koniec! Kwiecień to również czas wielkiego literackiego święta – Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Kwietniowa LiteraTURA podpowie Wam, jak zaplanować swój udział w tym międzynarodowym wydarzeniu. Do zobaczenia!

 

Wybrane wydarzenia:

 

  • Krakowskie Biuro Festiwalowe i Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Obchody Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” wspólnie z Instytutem Cervantesa. W Krakowie aż kilkanaście księgarń szykuje intensywny program spotkań. W ramach obchodów odbędzie się również edycja specjalna „Drugiego Życia Książki”. Wydarzenia akcji będą rozgrywać się w księgarniach i bibliotekach Małopolski w weekend 23 i 24 kwietnia. Edycja specjalna DŻK 23 kwietnia godz. 18:00.

 

  • Teatr Barakah i ArtCafe Barakah

Bitwa na teksty to absolutna nowość krakowskiego podziemia literackiego. Pełna metaforycznych sierpowych, poetyckich kopniaków karate i uników w stylu ninja. Zawodnicy przygotowują po dwa teksty o dowolnej tematyce. W finale zadaniem bokserów jest napisanie improwizowanej formy literackiej z użyciem trzech słów podanych przez publiczność. Raz w miesiącu (szczegóły tutaj) godz. 20:00.

 

  • Dom Kultury „Podgórze”

Spotkanie wokół książki „Krakauer Burg”. Wawel jako ośrodek władzy generalnego gubernatora Hansa Franka w latach 1939-1945 z udziałem dr Marcina Chorązkiego oraz prezentacja unikatowych zdjęć z okupacyjnego Krakowa. 4 kwietnia godz. 18:00.

 

  • Księgarnia Matras

Promocja tomiku Jerzego Kronholda „Skok w dal” wydanego przez Wydawnictwo Literackie, które poprowadzi Adam Zagajewski. 5 kwietnia godz. 18:00.

 

  • Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie

Zajęcia przyrodniczo-literackie dla dzieci „Zwierzęta znane i nieznane, te bliskie i te nieoswojone.” Filia nr 16 zaprasza do udziału w zajęciach przyrodniczo-literackich, podczas których bibliotekarze przybliżą wiadomości na temat zwierząt domowych oraz dziko żyjących. Źródłem poszukiwań będą książki, które inspirują, poszerzają horyzonty i motywują do pogłębiania wiedzy o świecie. 7 kwietnia godz. 10:00.

 

Pełny harmonogram wydarzeń literackich w marcu 2016 znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: