fbpx

Powitanie Nowego Roku z LiteraTURĄ

Z Nowym Rokiem często zmuszamy się do przejścia na dietę, przysięgamy, że ruszymy na siłownię, nauczymy się kolejnego obcego języka lub znajdziemy miłość życia. Styczeń to idealny czas na rozpoczęcie czegoś od nowa. Jeśli wciąż wahacie się jednak, co będzie Waszym celem na 2016 rok, może warto postawić na książki? Dotrzymanie tego postanowienia będzie dziecinnie proste, dzięki LiteraTURZE. W styczniu zapraszamy Was na pierwszą w tym roku wielką, bezpłatną wymianę książek w ramach akcji Drugie Życie Książki, pierwszą w historii bitwę na teksty, zimowe spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem i magiczną noc w bibliotece. Swoje podwoje otworzą m.in.: ArtCafe Barakah, Klub Kabaret, Bomba na Placu, MOCAK i Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie. Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Wyjątek stanowią jedynie spotkania w ramach Ferii w MCK, których koszt wynosi 10 zł od dziecka.

 

Wybrane wydarzenia:

 

  • ArtCafe Barakah, 7 stycznia 2016, godz. 20.00.

Zorganizuje pierwszą bitwę na teksty, imprezę pełną metaforycznych sierpowych, poetyckich kopniaków karate i uników w stylu ninja. Wszyscy chętni staną, z własnymi tekstami, twarzą w twarz z przeciwnikiem i znokautują go swoją twórczością. Zwycięzca zdobędzie chwałę, która opromieni go na cały miesiąc. Po tym czasie będzie musiał znów stanąć w ringu, by bronić swego mistrzowskiego tytułu.

 

  • Klub Kabaret, 10 stycznia 2016, godz. od 18.00 – 22.00.

Zaprasza na kolejne z cyklu spotkanie Poezje i herezje 38: Debilio Kudenzo. W ramach cyklu, organizowanego od września 2015 roku, pokolenia gromadzą się, by uczestnicy mogli uczyć się wzajemnie od siebie. Zaproszeni literaci prezentują swoje dokonania, w ramach dwóch części – literackiej i muzycznej, bądź też aktorskiej.

 

  • Bomba na Placu, 12 stycznia 2016, godz. 19.00.

Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem, polskim dziennikarzem, pisarzem i tłumaczem. Opowie o swojej najnowszej książce, o której sam pisze: „To nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie. To podróż przez tworzące się państwo. Niekiedy postapokaliptyczne, niekiedy ryczące od entuzjazmu. To wyprawa opłotkami najnowszej historii „prozachodniej” i „prowschodniej” Ukrainy”.

 

  • Cheder Cafe, 14 stycznia 2016, godz. 18.00.

Spotkanie z Weroniką Murek i Dominiką Słowik, autorkami najgłośniejszych debiutów literackich 2015: zbioru psychodelicznych opowiadań Uprawa roślin południowych metodą Miczurina (Murek), Atlas: Doppelganger, transowej, mocnej opowieści, w której to, co w szarym blokowisku Śląska czasów transformacji pospolite, brudne, tandetne, na naszych oczach przeobraża się w metafizyczne i fantastyczne.

 

  • MOCAK, 15 stycznia 2016, godz. 18.00.

Spotkanie wokół książki Kino epoki nowofalowej. W rozmowie udział wezmą wybitne postaci polskiego filmoznawstwa: redaktorzy tomu oraz wybrani autorzy znajdujący się w książce m.in.: Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Jerzy Armata.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem wydarzeń literackich w styczniu 2016 roku! Znajdziecie go tutaj.

Wpisz szukaną frazę: