fbpx

Lutowe wydarzenia literackie w Krakowie

W lutym, choć jest miesiącem najkrótszym, nie zabraknie propozycji spędzenia czasu z literaturą. Zapraszamy na wiele ciekawych spotkań, rozmów i dyskusji literackich. W tym miesiącu kontynuować będziemy cykl Re:debiut, czyli szereg spotkań poświęconych rozmowom o debiutach literackich. Już 27 lutego spotkamy się w De Revolutionibus, by porozmawiać o powieści „Sternberg” Szczepana Twardocha. Gościem specjalnym spotkania będzie Przemysław Czapliński.

Nadchodzący miesiąc przyniesie także pierwszą odsłonę akcji Drugie Życie Książki. 18 lutego entuzjaści poszukiwań książkowych będą mogli wymienić się swoimi zbiorami, i tak będzie już przez cały rok! Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem akcji na kolejne miesiące na stronie Krakowa Miasta Literatur UNESCO.

W przedwalentynkowy wieczór zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Jagielskim, którego najnowsza książka „Na wschód od zachodu” ukazała się końcem stycznia nakładem Wydawnictwa Znak. Jagielski, jako jeden z najważniejszych polskich reportażystów, jest laureatem wielu nagród dziennikarskich i literackich. W rozmowie z Piotrem Tomzą opowie o pozornie spokojnym Wschodzie, wolnym od wielkiej zachodniej cywilizacji. Widzimy się 13 lutego w Chederze.

Zapraszamy!

luty-2018

Pełen harmonogram wydarzeń literackich w lutym znajdziesz tutaj.

Wpisz szukaną frazę: