fbpx

Książkowe światy w lutowej LiteraTURZE

Siedemnaście lokalizacji i aż trzydzieści wydarzeń. W lutym książka będzie pretekstem zarówno do zażartych dyskusji, jak i odwiedzania wyjątkowych miejsc. W tym miesiącu zapraszamy Was m.in.: na wielką, bezpłatną wymianę książek w ramach akcji Drugie Życie Książki, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, warsztaty teatralne oraz spotkania z wyjątkowymi pisarzami. Swoje podwoje otworzą m.in.: Pawilon Wyspaińskiego, Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie, Klub Kuźnia oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.  

 

Wybrane wydarzenia:

  • Drugie Życie Książki – Krakowskie Biuro Festiwalowe

W lutym fani literatury będą mogli wymieniać się książkami w Pawilonie Wyspiańskiego. Tradycyjnie będzie to wielka, bezpłatna wymiana książek, której zasady pozostają niezmienne. Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić wyłącznie na książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki będą mogły wybierać natomiast dowoli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. 28 lutego, godz. 15:00.

  • Krakowski Salon Poezji

Zaprasza do Księgarni Matras na spotkanie z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, bohaterem, współautorem książki-wywiadu Wacława Krupińskiego „Jan Kanty Osobny”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Rozmowę poprowadzi Elżbieta Wojnarowska. 3 lutego, godz. 18:00.

  • Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie

Zaprasza dzieci do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych „Aktorem być…”, które poprowadzi Wojciech Terechowicz. Krakowski aktor przybliży uczestnikom elementarne umiejętności związane z pracą aktora, takie jak interpretacja tekstu literackiego, opanowanie ciała i emocji, improwizacja, czy umiejętne wykorzystanie własnego głosu. Konieczna wcześniejsza rezerwacja. 11 lutego, godz. 10:00.

  • Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Zorganizuje walentynkowy wieczór piosenek Marka Grechuty, połączony z koncertem premierowym promującym płytę. Koncert „Marek G. z Krakowa” jest wydarzeniem premierowym dużego projektu „Mężczyźni mojego życia”. W wieczorze udział wezmą m.in.: Joanna Lewandowska (wokal), Grzech Piotrowski (saksofony), Robert Siwak (instrumenty perkusyjne). Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Śródmiejskim Ośrodku Kultury. 13 lutego 2016, godz. 19:00.

  • Dyskusyjny Klub Książki w Klubie Kuźnia

Zaprasza na otwarte spotkanie dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach. Uczestnikiem Dyskusyjnego Klubu Książki może zostać każdy. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywrze na nim „Poradnik pozytywnego myślenia” Matthew Quicka. 23 lutego, godz. 17:00.

 

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach literackich w lutym znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: