fbpx

Konkurs już po raz drugi pobudzi czytelnicze zainteresowania i zachęci mieszkańców Krakowa do regularnych spotkań z książką. Dystans na trasie dom-biblioteka ze sporym obciążeniem kilka razy w tygodniu i poważne podejście do wygranej w Konkursie Czytelnik Roku 2015 wymaga jednak sporego zaangażowania.

Zasady udziału są proste – wyróżnieni w Konkursie zostaną czytelnicy, którzy od 15 maja 2015r. do 15 kwietnia 2016r. wypożyczą największą liczbę książek oraz zdobędą punkty za napisanie recenzji wybranych przez siebie pozycji. Za każdą wypożyczoną książkę w którejkolwiek z Bibliotek, uczestnik otrzyma jeden punkt. Za nieterminowe zwroty punkty będą odejmowane, a za napisanie recenzji będzie można zdobyć aż 10 punktów.

Najaktywniejsi Czytelnicy otrzymają nagrody, wśród których znajdą się zaproszenia na spektakle teatrów miejskich oraz bilety wstępu na festiwale i imprezy organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Nagrody zostaną wręczone podczas Tygodnia Bibliotek w maju 2016 roku, a zwycięzcy zostaną wyłonienie w trzech grupach wiekowych: dzieci do lat 9, młodzież do lat 15 oraz czytelnicy powyżej 15 roku życia. Warto pamiętać jednak, że recenzje mogą pisać tylko czytelnicy z drugiej i trzeciej kategorii wiekowej.

Organizatorami i pomysłodawcami Konkursu są Urząd Miasta Krakowa, cztery miejskie biblioteki publiczne Krakowa (Krowoderska Biblioteka Publiczna, Nowohucka Biblioteka Publiczna, Śródmiejska Biblioteka Publiczna i Podgórska Biblioteka Publiczna) oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Zobacz regulamin konkursu.

Wpisz szukaną frazę: