fbpx

Zobaczcie zdjęcia z pokazu specjalnego Widoku Krakowa w Madrycie

Zobaczcie zdjęcia z wczorajszego specjalnego pokazu filmu Widok Krakowa w reż. Magdaleny Piekorz, który odbył się w Audytorium Casa del Lector w Madrycie. Projekcję poprzedziła rozmowa poety – Adama Zagajewskiego z Mercedes Monmany, hiszpańską krytyczką literatury na temat percepcji dzieł Zagajewskiego w Hiszpanii. Organizatorem wydarzenia, w którym udział wzięli przedstawiciele Krakowa: Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta i Robert Piaskowski – Zastępca Dyrektora ds. Programowych w Krakowskim Biurze Festiwalowym, był Instytut Polski w Madrycie.

Widok Krakowa Magdy Piekorz ukazuje literackie oblicze Krakowa, który w zeszłym roku otrzymał prestiżowy tytuł Miasta Literatury UNESCO, dołączając tym samym do elitarnej grupy sześciu ośrodków wcześniej odznaczonych tym tytułem (Edynburg, Melbourn, Iowa City, Dublin, Reykjavik i Norwich).

Producentem polskiego odcinka serii City(W)ritesWidok Krakowa – jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a realizację zdjęć wspierała Krakow Film Commission. Partnerami projektu są: Telewizja Polska SA oraz Instytut Książki, a realizację filmu wsparł Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego środkami pochodzącymi z programu Promocja czytelnictwa, których operatorem jest Instytut Książki.

Polski odcinek serii City(W)rites powstał w ramach projektu Reading Małopolska. To wspierany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 zestaw działań, w ramach którego Małopolska i jej stolica, Kraków, chcą komunikować swoje dziedzictwo literackie oraz włączyć się w budowanie sieci współpracy regionów kreatywnych w dziedzinie literatury.

 

 

Wpisz szukaną frazę: