fbpx

Znamy stypendystów rezydencji komiksowej w ramach współpracy Krakowa i Angoulême!

Zakończył się nabór do trzeciej edycji wspólnego programu rezydencjalnego dla artystów i artystek komiksowych realizowanego przez dwa Miasta Literatury UNESCO – Kraków i Angoulême. Zaproszenie na miesięczne pobyty twórcze otrzymali Anna Krztoń oraz Giorgia Marras. Obie rezydencje odbędą się tego lata.

 

Giorgia Marras jest włoską rysowniczką i ilustratorką mieszkającą obecnie w Angoulême. Jej komiksy „Munch przed Munchem” i „Sissi, kobieta spoza bajki” zostały przetłumaczone na kilka języków. Aktualnie pracuje z nowojorskim scenarzystą Julianem Volojem nad biografią Patti Smith i Roberta Mapplethorpe’a dla wydawnictwa Steinkis.

Anna Krztoń jest polską autorką komiksów mieszkającą obecnie w Warszawie. Jej autobiograficze komiksy „Weź się w garść” oraz „Życie i wczasy. 2012-2017” zdobyły uznanie czytelników i krytyków (m. in. nagroda za najlepszy scenariusz na festiwalu Komiksowa Warszawa). Podczas 12. Krakowskiego Festiwalu Komiksu obchodziła 10-lecie pracy twórczej.

Nabór skierowany był do artystów i artystek, którzy mają na swoim koncie debiut komiksowy, są związani z Krakowem lub Angoulême, a także aktywnie uczestniczą w inicjatywach związanych z komiksem. Rezydencje mają na celu wsparcie młodych artystów i artystek poprzez zapewnienie im dogodnych warunków, by przez miesiąc mogli poświęcić się pracy twórczej.

Inicjatywa jest częścią całorocznego programu rezydencji literackich Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Parterami strategicznymi programu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, które odpowiada za przebieg rezydencji w Krakowie, oraz Cité internationale de la bande dessinée et de l’image, które sprawuje nadzór nad rezydencją w Angoulême.

 

 

 

 

Wpisz szukaną frazę: