fbpx

Znak świętuje jubileusz i zaprasza na Operę Rara

Ukazał się 700 numer miesięcznika Znak, jednego z najstarszych polskich pism. W jubileuszowym wydaniu czytelnicy znajdą m.in. 7 ważnych pytań z historii pisma zadanych na nowo, a także specjalne urodzinowe kupony rabatowe na najważniejsze wydarzenia kulturalne w całej Polsce, wśród nich na grudniowy koncert z cyklu Opera Rara – światowe prawykonanie Adriano in Siria Francesco Marii Veraciniego.

To efekt jubileuszowej współpracy Znaku z instytucjami kultury z dziewięciu polskich miast. Pojawienie się w kasie z drukowanym egzemplarzem pisma upoważnia do skorzystania z rabatu. Zniżki oferuje czternaście instytucji w naszym kraju – obok Krakowskiego Biura Festiwalowego – także m.in. Opera Bałtycka, Teatr Śląski, Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Teatr Stary w Lublinie.

Z kolei eksperyment Drugie życie siedmiu pytań polegał na podjęciu raz jeszcze ważnych tematów z historii pisma tj. ateizm, cenzura, literatura czy stosunek do odmienności i zadaniu ich współczesnym autorom: Jackowi Dukajowi, Normanowi Daviesowi, Wiesławowi Myśliwskiemu, czy Wojciechowi Orlińskiemu. Ich odpowiedzi zestawiono z tekstami i głosami sprzed lat m.in. Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema, Czesława Miłosza, Józefa Tischnera.

Z okazji jubileuszu, redakcja Znaku po praz pierwszy w historii odwiedziła również swoich Czytelników. Udało się odnaleźć osobę, która czyta pismo od pierwszego numeru, a więc od 1946 roku. Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu ze zdjęciami Bogdana Krężela.

Z okazji jubileuszu Znak wydał również serię minibooków zawierających wybór najlepszych tekstów z historii pisma oraz przygotowuje limitowaną edycję reprintu nr 1. O wszystkich projektach informuje specjalna strona internetowa www.700.znak.com.pl.

Wydawcą miesięcznika Znak jest Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK.

Wpisz szukaną frazę: