fbpx

Zbrodnia nie pisać! Ruszają zapisy na Półroczny Kurs Pisania Kryminałów

Tylko do 24 lipca czekamy na zgłoszenia do udziału w półrocznym Kursie Pisania Kryminałów Miasta Literatury UNESCO, który rozpoczyna się 3 września. Zajęcia z uczestnikami poprowadzą m.in. królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda oraz autorzy popularnych powieści: Katarzyna Puzyńska i Mariusz Czubaj.

Na 12 autorów najlepszych tekstów zgłoszeniowych czeka 10 weekendów wypełnionych zajęciami z czołowymi autorami kryminałów, redaktorami, ekspertami od prawa autorskiego, budowania wizerunku, twórczego myślenia, procesu wydawniczego, a także specjalistą od tworzenia portretów psychologicznych przestępców. Oprócz pisarzy wśród wykładowców kursu są m.in. Magdalena Dębowska, ekspertka od prawa autorskiego i właścicielka wydawnictwa Karakter, Maciej Marcisz, który przez 3 lata kierował promocją Wydawnictwa Muza, czy Wojciech Wocław, specjalista od wystąpień publicznych. Pisarskim próbom uczestników ton będzie nadawał Filip Modrzejewski, redaktor w Grupie Wydawniczej Foksal, który współpracuje z najpopularniejszymi obecnie autorami książek kryminalnych.

W trakcie kursu dowiesz się m.in.:

  • Jak stworzyć oryginalnego bohatera powieści kryminalnej
  • Na co należy zwracać uwagę przy wymyślaniu i dopracowywaniu intrygi
  • Jak czerpać inspiracje z literatury, kina, kultury popularnej i zjawisk społecznych
  • Jak stworzyć wiarygodny portret psychologiczny przestępcy
  • Jak przerazić czytelnika, albo jak w nieszablonowy sposób uśmiercić bohatera
  • Jak złożyć propozycję do wydawcy, by nie zostać odrzuconym
  • Jak podpisać korzystną umowę z wydawcą
  • Po co autorowi redaktor
  • Jak radzić sobie podczas wystąpień publicznych
  • Jak budować swój wizerunek w mediach społecznościowych

 

Ale przede wszystkim spędzisz wiele godzin pracując z tekstem pod okiem najlepszych specjalistów w kraju.

Organizatorem kursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt jest realizowany w ramach programu Miasta Literatury UNESCO. Program kursu jest autorską koncepcją Karoliny Macios (redaktorki, ghostwriterki, pisarki, specjalistki ds. projektów literackich) i Magdaleny Zielińskiej (tłumaczki, redaktorki, menadżerki kultury). Patronem medialnym kursu jest portal Lubimy Czytać.

Jeśli chcesz wziąć udział w kursie, przyślij próbkę swoich możliwości pisarskich na adres pisz@miastoliteratury.pl. Opisz scenę, w której ktoś znajduje zwłoki – to, gdzie, kiedy i kto je odnajduje, zależy wyłącznie od Ciebie. Tekst powinien w dowolny sposób wiązać się z Krakowem. Pamiętaj, by nie przekroczyć maksymalnej objętości 3 stron znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie). Na zgłoszenia czekamy do 24 lipca 2016.

Opłata za udział w kursie wynosi 1800 zł. Po zakończeniu kursu organizatorzy zarekomendują czołowym wydawcom trzech najlepszych absolwentów.

Szczegółowe informacje i terminy zajęć znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: