fbpx

Zapraszamy na Krakowski Kiermasz Książki (21–23 lipca 2023)

Po raz kolejny zapraszamy na „Krakowski Kiermasz Książki”, który odbędzie się w dniach 21–23 lipca w godz. 10.00–20.00 na placu św. Marii Magdaleny, gdzie antykwariusze, księgarze i bukiniści zaprezentują najciekawsze okazy książkowe ze swoich bogatych kolekcji. Kolejne kiermasze odbędą się w sierpniu (11-13) i wrześniu (8-10) . Nazwa tej edycji – „Szukam słowa”, nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej, której setną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.

Zbliżający się kiermasz będzie nie lada gratką dla krakowskich i przyjezdnych bibliofilów, zapalonych czytelników i moli książkowych – okazją, żeby zaopatrzyć się w ekskluzywne pozycje wydawnicze, arcydzieła wieszczów, utwory pisarzy i pisarek zapomnianych czy cenne woluminy i egzemplarze rzadkich wydawnictw, które już dawno zniknęły z księgarskich półek. Nie zabraknie także literatury popularnej.

W Krakowskim Kiermaszu Książek weźmie udział kilkunastu wystawców, m.in.:

Antykwariat aukcyjny, pracownia introligatorska i wydawnictwo w jednym, czyli Suszek Books, zaprezentuje pod Wawelem rzadkie wydania literatury pięknej, albumy, klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej, książki z zakresu nauk humanistycznych, sztuki, rzemiosła, teatru czy architektury.

Dla małych i dużych miłośników opowieści obrazkowych specjalne propozycje przygotuje księgarnia hobbystyczna Fankomiks oferująca największy w Krakowie wybór nowych i używanych komiksów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nie zabraknie również anglojęzycznych słowników, książek z dziedziny biznesu, pozycji poświęconych historii, literaturze czy designowi, które odszukamy na stoisku księgarni American Bookstore.

Antykwariat 451 stopni i Erudyta zaprezentują wyselekcjonowane, rzadko spotykane tytuły literatury pięknej polskiej i zagranicznej, w tym bogatą kolekcję bajek i komiksów zaprojektowanych i ilustrowanych przez wybitnych polskich grafików i rysowników.

Pierwsze wydania, książki przedwojenne, monografie czy publikacje tematyczne poświęcone np. ziołolecznictwu – to specjalność bukinisty Grzegorza Łabudy. Z kolei na stoisku Roberta Gardasa będzie można znaleźć biografie i pamiętniki, publikacje filmowe, teatralne, etnograficzne oraz wydawnictwa poświęcone dziedzictwu i historii Krakowa.

Szafa Pełna Książek przedstawi na swoim stoisku bardzo szeroki wybór literatury autorów polskich i zagranicznych – powieści obyczajowych, kryminalnych, fantasy i science fiction. Czytelnicy znajdą tutaj także bogatą ofertę książek dla dzieci i młodzieży oraz poradników i wydawnictw albumowych

Ministerstwo Starych Książek, którego siedziba znajduje się przy ulicy Czystej 16, zaoferuje przekrój swoich zbiorów: od literatury popularnej, przez klasykę, aż po albumy i opracowania naukowe.

Świat w tunelu to antykwariat zlokalizowany w przejściu podziemnym między Jubilatem a ulicą Morawskiego. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, bo Świat w tunelu oferuje książki z najróżniejszych kategorii.

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród dużych i małych odbiorców oraz przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich. Współorganizatorem kiermaszu jest KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

 

 

 

.

 

 

 

 

Wpisz szukaną frazę: