fbpx

Zapraszamy na Jubileusz Adama Zagajewskiego

Zapraszamy na obchody siedemdziesiątych urodzin Adama Zagajewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich poetów, które odbędą się 20. czerwca o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Konopnickiej 26, Kraków). Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo a5, partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe i Kraków Miasto Literatury UNESCO.

W wieczorze prowadzonym przez Magdę Heydel wezmą udział przyjaciele Poety: szwedzki tłumacz Anders Bodegård, Niemcy –  Michael Krüger i Sebastian Kleinschmidt, poeci ze Stanów Zjednoczonych – Edward Hirsch oraz Polacy – Janusz Drzewucki, Ryszard Krynicki, Jerzy Kronhold, Ewa Lipska, Leszek Aleksander Moczulski, Tomasz Różycki i Krzysztof Siwczyk. W spotkaniu – jako gość specjalny – weźmie też udział Adam Michnik. Podczas wieczoru zaprezentowany zostanie film dokumentalny o Adamie Zagajewskim autorstwa fotografki i reżyserki Joanny Helander i Bo Perssona. Zapraszamy!

Obchody urodzin Adama Zagajewskiego połączone będą także z publikacją wyjątkowej dwujęzycznej książki jubileuszowej i cień i światło/both light and shadow pod redakcją prof. Anny Czabanowskiej-Wróbel. Będzie to obszerna antologia poświęcona twórczości Poety, w której znajdą się teksty polskich pisarzy i krytyków, którzy od lat towarzyszą dziełom Zagajewskiego, takich jak Jarosław Klejnocki i Tadeusz Sobolewski, ale także eseje zagranicznych autorów m.in. Dereka Walcotta (laureata Literackiej Nagroda Nobla w 1992 roku), słynnej amerykańskiej pisarki i krytyczki Susan Sontag, czy wiersz Charlesa Simica, jednego z najważniejszych współczesnych poetów. Publikację uzupełnią teksty tłumaczy twórczości Adama Zagajewskiego – Clare Cavanagh i Xaviera Farré.

Wpisz szukaną frazę: