fbpx

Zapraszamy 12. edycję Krakowskiego Festiwalu Komiksu!

Ostatni weekend marca w Krakowie już po raz dwunasty będzie pełen komiksowych wrażeń! Od piątku do niedzieli (24-26 marca) zapraszamy na spotkania i warsztaty – także dla dzieci, spacery tematyczne, giełdę i wystawy z udziałem twórców, m.in.: Rafałem Skarżyckim, Julianem Jelińskim (kanał YT Brody z Kosmosu), Sztywnym Patykiem, Virą Kordobą czy Zanzimem.

12. edycja Krakowskiego Festiwalu Komiksu to największa w Polsce południowej impreza skierowana do wszystkich miłośników historii obrazkowych – małych, dużych, tych czytających i tych jeszcze tylko oglądających obrazki. W programie przewidziane są spotkania z twórcami z kraju i ze świata, m.in. Paulem Gravettem, Ruslaną Koropetską, Virą Kordobą, Ludmiłą Samuś, Piotrem Nowackim, Unką Odyą, Rafałem Skarżyckim, Katarzyną Witerscheim, Jarosławem Wojtasińskim czy Zanzimem. Nie zabraknie paneli dyskusyjnych z udziałem artystów na temat sytuacji komiksu w Ukrainie, polskich komiksów autobiograficznych, kultowych serii z PRL-u. Twórcy porozmawiają o tym jak wydawać komiksy niezależne oraz jak tworzyć webkomiksy.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszą się zawsze prelekcje: w tym roku program Festiwalu również obfitować będzie w wiele interesujących wystąpień, w tym wykład Pawła Dybały o pracy tłumacza mang czy opowieść Juliana Jelińskiego, prowadzącego popularny kanał na YouTube Brody z Kosmosu, o fenomenie Supergirl i aktualnym uniwersum kinowym DC. Rafał Olejko opowie, jak rozpocząć przygodę z profesjonalną fotografią figurkową, a recenzent, tłumacz i youtuber publikujący pod pseudonimem Sztywny Patyk podzieli się wiedzą o wpływie komiksów na stylistykę filmową.

W programie festiwalu znalazło się również miejsce na wernisaże aż czterech wystaw, w tym pokazu z okazji 20-lecia komiksu Tymek i Mistrz oraz wystawy retrospektywnej podsumowującej 10-lecie pracy twórczej Anny Krztoń. Na uczestników czeka także szereg warsztatów komiksowych oraz warsztaty cosplay, a także tematyczne spacery oraz giełda pełna rysunkowych albumów, zeszytów, plakatów, pocztówek i gadżetów! Festiwal odwiedzą cosplayerzy – zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu we własnym przebraniu. Zwieńczeniem kostiumowych atrakcji będzie pokaz cosplay. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: ulubionych superbohaterów, mangę, webtoony, ziny, figurki, kostiumy.

Zapraszamy do śledzenia Krakowskiego Festiwalu Komiksu na Facebooku, gdzie codziennie odkrywamy szczegóły kolejnych wydarzeń:
https://fb.me/e/2dr7FvBMH

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Fundacja Muzeum Komiksu, Pałac Potockich oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Partnerzy: Bunkier Sztuki, Instytut Francuski w Krakowie, TuKomiks, Krakowianki
Patronat medialny: Konwenty Południowe, Radio Kraków Kultura
Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Krakowianek organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Wszystkie festiwalowe atrakcje są darmowe, wstęp wolny.

Wpisz szukaną frazę: