fbpx

Z księgarskiej półki – rusza cykl wideorecenzji księgarskich

Przez najbliższe tygodnie będziemy zaglądać na regały krakowskich księgarzy. W ramach nowego cyklu nagrań – realizowanego na profilu Kraków Miasto Literatury UNESCO w mediach społecznościowych – poznamy bliżej twórców i animatorów kilkunastu księgarń z najlepszą literaturą w mieście oraz najbliższe ich sercom książki. Cykl jest efektem szerokiej współpracy w ramach programu Księgarnie Odporne realizowanego w związku z kryzysem ekonomicznym wywołanym przez pandemię koronawirusa. Oddając głos księgarzom i księgarkom, chcemy zaprosić Was do miejsc, bez których nasze czytelnicze horyzonty byłyby o wiele uboższe. Spodziewajcie się najmniej oczywistych książkowych rekomendacji!

W ramach cyklu „Z księgarskiej półki” odkryjemy ulubione lektury pracowników wybranych krakowskich księgarń niezależnych: De Revolutionibus Books & Café, Głównej Księgarni Naukowej, Księgarni Karakter, Księgarni Pod Globusem, Lokator Kawa & Książki. Zajrzymy do księgarń specjalistycznych w poszukiwaniu książek podróżniczych (Bonobo), dziecięcych (Książkoteka), naukowych (Księgarnia Akademicka), muzycznych (Kurant) i komiksowych (Fankomiks), a nawet… ezoterycznych (Księgarnia CUD). O zaangażowane i uwrażliwiające społecznie tytuły zapytamy pracowników Spółdzielni Ogniwo, udamy się również do lokalnych, tworzących koloryt dzielnic księgarni Muza II, Jedynka i Skrzat, wybierzemy się do Nowej Huty (Café Nowa Księgarnia). Nie pominiemy także antykwariatów (Antykwariat Abecadło, Antykwariat Kamiński, Szafa Pełna Książek).

Nasz cykl otwiera wideorecenzja Kingi Borowieckiej-Woźniakiewicz z Książkoteki:

Kolejne odcinki cyklu będą ukazywać się codziennie o godz. 18.00 na profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO w mediach społecznościowych. Cykl jest jednym z efektów programu ochronno-pomocowego Księgarnie Odporne, realizowanego w ramach szeroko zakrojonej miejskiej strategii „Kultura Odporna” na czas pandemii koronawirusa i jej ekonomicznych skutków dotykających w sposób szczególny kulturę. Działanie wpisuje się jednocześnie w wieloletnią strategię wsparcia branży księgarskiej wpisaną w program Kraków Miasto Literatury UNESCO. Organizatorem cyklu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Bądźcie z nami!

#KsięgarnieOdporne #KulturaOdporna #BądźTurystą #KrakowskieKsięgarnie #BacklistaPrzebojów

 

Wpisz szukaną frazę: