fbpx

Wystawa zdjęć Macieja Parowskiego na urodzinach Lema w Kinie Kijów!

Wystawę wybranych zdjęć z archiwum Macieja Parowskiego będzie można zobaczyć we wtorek, 24 września, podczas urodzin Stanisława Lema w Kinie Kijów. Start wydarzenia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

„Maciej Parowski miał zwyczaj, aby wszędzie zabierać ze sobą aparat fotograficzny. Fakt ten mógł umknąć części osób, które znały go pobieżnie. Tymczasem liczące sobie kilka tysięcy zdjęć archiwum fotograficzne Parowskiego, sięgające początku lat 80. XX wieku, stanowi unikalny zapis rozwoju ruchu fanowskiego w Polsce. Nie było w ciągu roku ani jednego istotnego konwentu lub festiwalu, na którym zabrakłoby Macieja Parowskiego. Dzięki jego aktywności środowiskowej i pasji do fotografowania mamy dziś wgląd w kluczowe momenty polskiej fantastyki.

Twarz Macieja Parowskiego spogląda na jego przyjaciół i czytelników z okładki lipcowego numeru Nowa Fantastyka, my zaś możemy zobaczyć, jak on sam postrzegał otaczającą go rzeczywistość. Niech wystawa ta będzie hołdem dla wieloletniej pracy Macieja Parowskiego na rzecz fandomu fantastycznego, ale także pomnikiem dla samej fantastyki. Wszak to ona była największą miłością Wielkiego Redaktora – »jego religią, jego kobietą, jego smakołykiem«” – Artur Wabik

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Na zdjęciu z archiwum autora: Andrzej Sapkowski, Lech Jęczmyk, Bogusław Polch, Maciej Parowski i Marek Oramus w redakcji „Fantastyki”.

Wpisz szukaną frazę: