fbpx

Wyspiański dla dzieci i młodzieży

Rok Wyspiańskiego dobiega końca, dlatego w grudniu Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz z Muzeum Witrażu zapraszają na trzy wyjątkowe wydarzenia, którym patronuje Stanisław Wyspiański. Rozpoczniemy od lekcji czytania Wyspiańskiego dla licealistów z tekstem Die Sonne nie tak świeci słońce, następnie spotkamy się podczas kreatywnych warsztatów projektowania witraży dla dzieci, a następnie wraz z młodzieżą gimnazjalną zwiedzimy pracownię witrażu i muzeum, rozmawiając o młodopolskim mistrzu.

 

9.12, godz. 10:00

Warsztaty „Stań się…” Wyspiańskim i zaprojektuj własny witraż (dla dzieci w wieku 5-12 lat)

„Stań się” Wyspiańskim i zaprojektuj swój własny witraż! Każdy z nas może zostać Wyspiańskim! Podczas zajęć dzieci przygotują projekty witraży inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego i zwiedzą funkcjonującą przy Muzeum Witrażu pracownię. Z pomocą kolorowych kredek, papieru i czarnych flamastrów samodzielnie zaprojektują własne witraże. Kto wie? Może kiedyś doczekają się realizacji w szkle!

Zapisy: tutaj

 

16.12, godz. 13:30

Lekcja muzealna „Wyspiański i Mehoffer” (dla uczniów gimnazjum lub liceum)

Młodopolscy mistrzowie: Wyspiański i Mehoffer. Dwaj twórcy, których różniło równie wiele, co łączyło. Przyjaciele, rówieśnicy, sztandarowe postaci Młodej Polski i krakowskiego środowiska artystycznego. Ich fascynujące życiorysy wiele mówią o świecie z tamtych lat, a dzieła do dziś pozostają powszechnie znane, współtworząc kanon polskiej kultury i inspirując kolejne pokolenia artystów. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy na lekcję muzealną o Wyspiańskim i zwiedzanie funkcjonującej pracowni oraz Muzeum Witrażu w Krakowie.

Zapisy: tutaj

Wpisz szukaną frazę: