fbpx

Wyprowadźmy książki na ulicę!

Już po raz drugi zachęcamy: wyprowadźmy książki na ulice, wspólnie sprawmy, aby literatura nie kojarzyła się wyłącznie z biblioteką. Pod hasłem Książka – medium doskonałe rusza druga edycja konkursu dla artystów towarzyszącego Festiwalowi Conrada. Czekamy na projekty oryginalnych instalacji inspirowanych książką i możliwych do realizacji w przestrzeni publicznej. Najciekawszy pomysł zaprezentujemy podczas festiwalu na Rynku Głównym w Krakowie.

Na zgłoszenia czekamy do 9 września pod adresem pomysl@conradfestival.pl. Oceni je jury, w którym zasiądzie m.in. L.U.C. przygotowujący jesienią w Krakowie nową literacką akcję, o której szczegółach opowie już wkrótce. Laureata i zdobywcę nagrody pieniężnej w wysokości pięciu tysięcy złotych przeznaczonych na realizację projektu, poznamy 13 września. Do dzieła!
W tym roku prace można zgłaszać tylko w jednej kategorii: outdoor. Liczymy na Waszą inwencję. Szczególnie mile widziane są projekty uwzględniające charakter i specyfikę miejsca, możliwość interakcji z odbiorcą, interdyscyplinarność oraz innowacyjność. Do projektu należy dołączyć: portfolio autora, wizualizację projektu w konkretnej przestrzeni, krótki opis merytoryczny i specyfikację techniczną, a także opis realizacji i uzasadnienie wyboru miejsca realizacji projektu.

Szczegóły regulaminu.

Wpisz szukaną frazę: