Rozpoczynamy kolejną edycję Szkoły Czytania – spotkań z literaturą w Pałacu Potockich skierowanych do młodzieży szkół ponadpodstawowych. W tym semestrze zajęcia poprowadzą tłumaczki i tłumacze literatury.

Zaproszeni do prowadzenia zajęć tłumaczki i tłumacze to osoby tłumaczące książki Virginii Woolf, Roberta Bolaño, Josepha Conrada, Pedra Calderóna de la Barki, Georgia Gospodinowa czy Michaela Ondaatje. W semestrze letnim roku szkolnego 2023/2024 zajęcia poprowadzą: Gabriel Borowski, Marta Eloy Cichocka, Magdalena Heydel, Agata Hołobut, Mateusz Kłodecki, Olga Niziołek, Tomasz Pindel, Nina Pluta, Magdalena Pytlak i Aleksandra Wojtaszek.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt mailowy: szkolaczytania@kbf.krakow.pl. Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona.