Premiera książki „Zabawy literackie” Wisławy Szymborskiej

Kraków Miasto Literatury UNESCO i Wydawnictwo ZNAK zapraszają na spotkanie poświęcone książce „Zabawy literackie” Wisławy Szymborskiej. W dyskusji udział wezmą Joanna Gromek-Illg, prof. Teresa Walas, Grzegorz i Maryna Turnau. Rozmowę poprowadzi Eliza Kącka.
„Zabawy literackie” to wyjątkowy zbiór mniej poważnych utworów Wisławy Szymborskiej, który wieńczy posłowie Joanny Szczęsnej, niezrównanej znawczyni tej poezji i biografki noblistki. Ze wszystkich wesołych rymowanek, kunsztownych wersów i najrozmaitszych drobnych żartobliwości wyłania się nonsensowny i absurdalny świat stanowiący rewers twórczości wybitnej poetki, pozwalający poznać ją trochę bliżej, także prywatnie.
Książka „Zabawy literackie” Wisławy Szymborskiej objęta została patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Na wydarzenie obowiązują darmowe wejściówki dostępne do pobrania w formie elektronicznej na stronie KBF: BILETY i w aplikacji KBF: PLUS.