fbpx

Ostatni wielki niewydany dziennik – premiera książki Tadeusza Kwiatkowskiego

Kraków Miasto Literatury UNESCO, Pałac Potockich oraz Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z prof. Martą Wyką poświęcone książce „Ważne, nieważne. Dziennik tom II. 1974-1998" autorstwa Tadeusza Kwiatkowskiego. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Fortuna.

Kraków Miasto Literatury UNESCO, Pałac Potockich oraz Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie poświęcone książce „Ważne, nieważne. Dziennik tom II 1974-1998″ Tadeusza Kwiatkowskiego. W wydarzeniu udział weźmie Monika Majewska, córka i spadkobierczyni Kwiatkowskiego, a rozmowę poprowadzi Katarzyna Fortuna.
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
Bezpłatne wejściówki są dostępne do pobrania w wersji elektronicznej na stronie KBF:BILETY oraz w aplikacji KBF:PLUS: https://kbfbilety.krakow.pl/…/ostatni-wielki-niewydany…
O autorze:
Tadeusz Kwiatkowski znał krakowskie środowisko literackie i teatralne jak mało kto. Drugi tom jego dziennika, obejmujący lata 1974–1998, to niezwykle cenny dokument, dzięki któremu współcześni czytelnicy poznają artystyczną atmosferę Krakowa i realia życia w Polsce Ludowej, a także trudy transformacji po 1989 roku. Pisarz komentuje ważne wydarzenia polityczne i kulturalne, sposoby walki z cenzurą, zmagania z niedogodnościami życia, a także swoje przyjaźnie oraz bliższe i dalsze podróże. Ujawnia mniej znane lub zupełnie nieznane szczegóły z życia środowiska, ważne z punktu widzenia zachowania pamięci o ludziach i czasach. Kwiatkowski rzeczowo, uważnie i niekiedy dowcipnie kreśli jedyną w swoim rodzaju kronikę życia codziennego i obyczajowości krakowskiej inteligencji. Ma zacięcie socjologa, nieprzeciętny dar obserwacji i ostrość widzenia. To skarbnica informacji dla wszystkich zainteresowanych życiem artystycznym i kulturalnym w okresie PRL-u i w latach 90. XX wieku.

Wpisz szukaną frazę: