Islandia. Wyspa ognia i lodu. Królestwo zorzy polarnej i wulkanów. Ojczyzna Odyna, Thora i Lokiego. Przystań wikingów. Kraina elfów, trolli, potworów i… maskonurów. Arkadia samotników i marzycieli. Odległa, zimna, nieznana, piękna, intrygująca… Niewielka, ale mająca wiele do zaoferowania.
Co czyni tę wyspę tak wyjątkową, że wiele osób już w trakcie pierwszej wizyty wie, że koniecznie musi tam wrócić? Dowiecie się tego podczas pokazu slajdów pt. „Niezwykła Islandia’’ zaprezentowanego przez Paulinę Tondos, autorkę książki „Islandia. Tam, gdzie elfy mówią dobranoc”.
Paulina Tondos, autorka książki ,,Islandia. Tam, gdzie elfy mówią dobranoc”, pilotka wycieczek, przewodniczka, autorka tekstów na blogi podróżnicze, z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka warszawskiego Ośrodka Studiów Amerykańskich. Prywatnie podróżuje po świecie z plecakiem, zawodowo oprowadza turystów po krajach Bliskiego Wschodu, Azji Centralnej i Ameryki Północnej. Miejscem, które skradło jej serce, jest jednak Islandia.
Wydarzenie współfinasowane przez KBF – instytucję kultury Miasta Krakowa i operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.