fbpx

Zapraszamy na wernisaż wystawy plansz z komiksu pt. „Kiedyś będzie pięknie”, autorstwa Herzyk (scenariusz) i Kth (rysunki), z udziałem Konsul Generalnej USA w Krakowie Erin Nickerson.
Komiks „Kiedyś będzie pięknie” inauguruje serię „W(y)kluczenia”, opowiadającą o życiu osób z grup mniejszościowych, realizowaną przez Fundację Muzeum Komiksu we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, ze środków przyznanych przez Konsulat Generalny USA w Krakowie.
Podczas wernisażu będzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz komiksu oraz autografy i rysunki od autorek. Zapraszamy!
Herzyk – autorka komiksów i książek. W 2022 roku zadebiutowała historyczną powieścią graficzną „Wolność albo śmierć”, nagrodzoną w konkursie Literacka Podróż Hestii 2023. We wrześniu 2023 roku ukazał się jej reportaż „Przegryw: mężczyźni w pułapce gniewu i samotności”, który napisała wspólnie z Patrycją Wieczorkiewicz. Współpracowała z Krytyką Polityczną, Amnesty International, TVN24 i Magazynem Kontakt. Pisze dla portalu Noizz.pl
Kth – autorka komiksów, ilustratorka. Lubi papier, stare mangi shoujo, jeździć na rowerze i swojego kota. Od 2016 roku rysuje krótkie formy komiksowe, głównie do zina „Warchlaki”. W 2023 roku zdobyła Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi za projekt publikacji komiksowej. Na co dzień sprzedaje duszę pracując w firmach hazardowych i próbując przy tym wymyślić, jak zakrzywić czasoprzestrzeń na tyle, aby móc robić w międzyczasie komiksy.

Wpisz szukaną frazę: