fbpx

Zapraszamy na Galę Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera

30 listopada, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się uroczyste wręczenie tegorocznej Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera. Ma ona stanowić uhonorowanie tych osób lub organizacji, które wartości bliskie ks. Józefowi Tischnerowi – takie jak dialog, godność, solidarność z drugim człowiekiem – wcielają w życie, realizując je zarówno słowem, jak i czynem. Galę poprowadzi Mateusz Janicki, wykład tischnerowski na jej otwarcie wygłosi Tomasz Stawiszyński.

W tym roku kapituła pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego przyznała po trzy nominacje w każdej z dwóch kategorii: za pisarstwo oraz działalność duszpasterską/społeczną. W kategorii pierwszej nominowano Marcina Napiórkowskiego (za książkę Naprawić przyszłość. Dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat), Konstantego Geberta (Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło) oraz ks. Eligiusza Piotrowskiego (Początek wiary w zmartwychwstanie Jezusa. Od Reimarusa do Ratzingera/Benedykta XVI). W kategorii drugiej nominowani zostali: Anna Dymna, która łączy działalność artystyczną z dobroczynną, siostry dominikanki prowadzące w Broniszewicach Dom Chłopaków dla chłopców z głębokimi niepełnosprawnościami oraz Fundacja Folkowisko, która stała się jednym z najważniejszych ogniw w łańcuchu pomocy humanitarnej przekazywanej Ukrainie.

Nazwiska laureatów poznamy podczas gali, która rozpocznie się w czwartek 30 listopada o godz. 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232).

Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera przyznawana jest nieprzerwanie od 2001 roku wybitnym publicystom i działaczom społecznym, którzy wcielają w życie wartości bliskie księdzu Józefowi Tischnerowi. Więcej informacji na stronie: nagrodatischnera.pl

ORGANIZATORZY: Wydawnictwo Znak, Fundacja Znak, Artystyczna Podróż Hestii
WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY: Nowohuckie Centrum Kultury, Radio Kraków, Tygodnik Powszechny, znak.com.pl

Wpisz szukaną frazę: