fbpx

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego to wyjątkowe wyróżnienie, którym KBF i Fundacja Burza Mózgów honoruje najlepszą książkę dziecięcą minionego roku. Nagroda, której patronuje kultowy pies z opowiadań Ludwika Jerzego Kerna przyznawana jest od 2016 r. przez kapitułę w składzie: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska-Gil, Joanna Olech, Georgina Gryboś-Szczepanik oraz członków rady programowej Festiwalu: Szymona Kloskę i Łukasza Dębskiego. Ostatnią laureatką nagrody okazała się być książka „Brud. Cuchnąca historia higieny” autorstwa Moniki Utnik-Strugały i Piotra Sochy. Kto okaże się być triumfatorem/rką w tym roku?

Galę tegorocznej Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego w Muzeum Manggha okrasi koncert zespołu Tęgie Chłopy, grającego tradycyjną muzykę taneczną regionu Kielecczyzny. Ich koncerty słyną z radosnej energii, która „podnosi sufity” dzięki mocnej sekcji dętej, na którą składają się trąbka, klarnet i tuba. W niedzielny wieczór usłyszycie nie tylko piosenki z nagranej dla dzieci płyty „Rakieta”. Zapnijcie mocno pasy i bawcie się w rytm utworów bogatych w makroelementy śmiechu. A także — równie potrzebnych dla zdrowia — mikroelementów smutku.

Tęgie Chłopy porwą do tańca nawet najbardziej nieprzekonanych!

Laureaci nagrody otrzymują statuetki Ferdynanda Wspaniałego autorstwa Stanisława Juszczaka oraz czek na 20 000 zł. Fundatorem nagrody jest Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: