Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, które 26-29 października w EXPO Kraków znów zgromadzą dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, spotkać się z ulubionymi pisarzami, zdobyć autografy i powiększyć swoje domowe biblioteczki o nowe tytuły.

Mottem tegorocznej edycji, przypadającej w obchody 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej będzie cytat z jej utworu Urodziny – „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® są miejscem spotkań z literaturą z różnych stron świata, przestrzenią dla dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego, platformą wymiany pomysłów, myśli, doświadczeń i poglądów. Dlatego również w tym roku, pod koniec października na targach spotkają się ludzie z różnych środowisk, miast, krajów, w różnym wieku, których łączy jedno – wspólna pasja, jaką jest miłość do literatury. Tegorocznej edycji targów towarzyszą również ważne dla polskiego rynku wydawniczego jubileusze takie jak 10-lecie przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO oraz 15. edycja Festiwalu Conrada.

Więcej na ksiazka.krakow.pl.