fbpx

Wybierz się z nami na Spacer Literacki!

22 kwietnia rozpoczynamy czwartą serię przechadzek ulicami Miasta Literatury! Na szlakach pojawią się zupełnie nowe miejsca, a obok dobrze wydeptanych ścieżek znajdą się również te mniej uczęszczane, wciąż nieodkryte. Spacery literackie odbędą się tradycyjnie w ostatnie soboty każdego miesiąca. Na początek Spacer po antykwariatach. Do zobaczenia!

W programie na rok 2017 znajdą się między innymi spacery śladami Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Stanisława Lema, Josepha Conrada (w związku z obchodzonym w Polsce Rokiem Conrada). Dodatkowo zaplanowaliśmy spacer śladami krakowskich antykwariatów, Awangardy Krakowskiej, rodzinną wycieczkę  dla dużych i małych w związku z Dniem Dziecka, literackie zwiedzanie Nowej Huty oraz wiele innych.

Czwarty sezon spacerów literackich rozpoczynamy 22 kwietnia w przeddzień Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tydzień później, wraz z Agnieszką Pudełko, zapraszamy na spacer Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego (29 kwietnia), skupiony wokół jego literackiej twórczości. Odwiedzimy miejsca w których mieszkał, uczęszczał do szkoły, tworzył. Zwiedzimy także przestrzenie, które stały się dla niego źródłem inspiracji.

UWAGA: Wstęp na wszystkie spacery jest wolny, prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację. Zainteresowani Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego (spacer 29 kwietnia) mogą już wysyłać maile na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Nie warto zwlekać – liczba uczestników jest ograniczona.

 

spacery-literackie_kolor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pełen harmonogram Spacerów literackich 2017 znajdziecie tutaj.

 

Wpisz szukaną frazę: