fbpx

Wszyscy antykwariusze i bukiniści w jednym miejscu – zapraszamy na 2. Krakowski Kiermasz Książki!

Zapraszamy na drugi tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki, który odbędzie się 8-9 sierpnia od godz. 10.00 do 20.00 na placu św. Marii Magdaleny. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji i będą zachęcać do spędzenia miło czasu w jednym z najurokliwszych zakątków Starego Miasta. Dodatkowo, podczas Kiermaszu odbędą się warsztaty introligatorskie prowadzone przez Olgę i Łukasza z Suszek Books. 

Antykwariat Abecadło, Szafa Pełna Książek, Antykwariat Hulaj Pole, American Bookstore, Suszek Books, zaprzyjaźnieni katowiczanie z 451 stopni, a także Świat w Tunelu działający na co dzień w przejściu podziemnym na wysokości Domu Handlowego „Jubilat” oraz bukiniści znani z niedzielnych poranków przy Hali Targowej – oferta książek z drugiego obiegu na Krakowskim Kiermaszu Książki zapowiada się jak zawsze znakomicie! Ideą kiermaszu organizowanego od 2016 roku jest popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dużych i małych odbiorców, a także przypomnienie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO.

To nie wszystko. Olga i Łukasz Suszkowie z antykwariatu Suszek Books poprowadzą dla Was podczas Kiermaszu warsztaty introligatorskie. Poznacie podstawowe techniki i narzędzia używane przez introligatorów, dowiecie się wielu ciekawostek na temat papieru oraz historii książki, a także uszyjecie dwa proste notesy w oprawie broszurowej, poznając dwa rodzaje szycia – francuskie i japońskie. Zdobyte wiadomości będziecie mogli wykorzystać przy naprawie „domowymi” sposobami niektórych książek.

Na około godzinne warsztaty, które będą odbywać się podczas Kiermaszu o godz. 11.30, obowiązują zapisy pod adresem antykwariat@suszek.com.pl.

I jeszcze jedna dobra wiadomość – podczas kiermaszu będzie można usiąść na leżakach i w tych relaksujących warunkach napić się kawy oraz zjeść lody z rowerowej kawiarni Bike Café.

Uczestnicy najbliższych Kiermaszów:

• Suszek Books
• American Bookstore
• Antykwariat Hulajpole
• Antykwariat PiBook
• Świat w Tunelu
• Antykwariat 451 stopni
• Grzegorz Łabuda
• Robert Gardas
• Szafa Pełna Książek
• Biblioteka Domowa – Wojciech Pasternak
• Fankomiks
• Antykwariat Abecadło

Do zobaczenia 8 i 9 sierpnia na placu św. Marii Magdaleny!

Krakowskiemu Kiermaszowi Książki patronuje kampania informacyjno-społeczna „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowego zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta oraz spacerowania śladem tematycznych tras, które można znaleźć na stronie Krakow.Travel. Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie www.badzturysta.pl. Zachęcamy także do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć oraz materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii (Facebook: Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków; Instagram: @BadzTurysta).

Kiermasze organizuje Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Informacje o kolejnych weekendach z Krakowskim Kiermaszem Książki będą ukazywać się na naszej stronie.

Wpisz szukaną frazę: