fbpx

Wspieraj krakowskie księgarnie online!

Ostatnie dni to nie tylko próba dla naszych przyzwyczajeń i czas, w którym pozostając w domach okazujemy troskę o zdrowie własne i innych. To także bardzo trudny okres dla wielu branż, w tym tych, które i bez epidemii nie należą do najłatwiejszych, a są podstawą literackiego życia. W Krakowie, Mieście Literatury UNESCO ze szczególną uwagą myślimy o lokalnych księgarniach. We wtorek Miasto ogłosiło czasowe zawieszenie czynszów dla przedsiębiorców wynajmujących lokale gminne, ale skala problemu jest dużo większa. Co można jeszcze zrobić? Czytać – i korzystać ze sklepów internetowych krakowskich księgarń!

Skończyły Wam się tytuły podrzucone przez znajomych lub czekające na przeczytanie? Wasze dzieci nie zniosą dwudziestej lektury ulubionej, choćby i najlepszej książki? Mimo najszczerszych chęci i otwartości nie zaprzyjaźniliście się z e-bookami i ponad wszystko cenicie papier?

Zostańmy w domach, a z krakowskimi księgarniami połączmy się internetowo. Wiele z nich przygotowało na te dni atrakcyjne oferty, zapewniając dostawę książki do paczkomatu czy inne bezpieczne formy szerzenia czytelniczej praktyki – mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Wykażmy się w tych dniach lokalnym patriotyzmem i kupujmy w miejscach, które na co dzień kształtują nasze czytelnicze gusta, otwierają nam oczy na różnorodność świata książki, organizują niezliczone spotkania i warsztaty, sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze piękniejsze, a jego mieszkańcy jeszcze bardziej świadomi i mądrzejsi o wiedzę i wrażliwość, jaką dają tylko dobre książki. – dodaje Helbin.

Alfabetyczna lista sklepów internetowych krakowskich księgarni:

Antykwariat Abecadło http://www.abecadlo.org/

Przepiękny antykwariat z siedzibą w zabytkowej aptece na Zwierzyńcu online! Ponad 20 tys. książek, map, zdjęć, pocztówek i płyt winylowych czeka na nowych nabywców. Antykwariat można też znaleźć na Allegro (użytkownik: abecadlo22)

Antykwariat Rara Avis https://sklep.raraavis.krakow.pl/

Antykwariat – instytucja i miejsce, w którym swego czasu padł aukcyjny rekord Polski. Ale Rara Avis to nie tylko przestrzeń dla starodruków i bibliofilskich rarytasów. Warto zapoznać się z ofertą online!

Antykwariat Wójtowicz https://www.antykwariat.wojtowicz.krakow.pl/catalog.php?current=1

Położony po sąsiedzku na Szpitalnej antykwariat także prowadzi sprzedaż wysyłkową. Jest w czym wybierać!

Księgarnia Akademicka http://www.akademicka.pl/

Popularna wśród studentów i nie tylko księgarnia na Św. Anny jest zamknięta, ale pełna oferta księgarni dostępna jest też w sieci.

Księgarnia CUD http://www.cud.com.pl/glowna/ks_wysylkowa.php

Ciało – Umysł – Duch. Jedyne miejsce skoncentrowane na książkach poruszających tematykę szeroko rozumianej duchowości działa pełną parą w internecie. Jest w czym wybierać!

De Revolutionibus Books & Café https://derevolutionibus.pl/sklep/

W ostatnich dniach sprzedaż w sieci uruchomiła popularna księgarnia De Revolutionibus. Do wyboru najlepsze tytuły, jakie znacie z regałów na Brackiej 14 z atrakcyjnymi rabatami!

Księgarnia Pod Globusem http://podglobusem.liberglob.pl/

Nie każdy wie, że znana i lubiana przez krakowian księgarnia z rogu Długiej i Basztowej od lat działa w internecie. Dostarczenie książki do paczkomatu to tylko jedna z możliwości bezpiecznego odbioru!

Główna Księgarnia Naukowa https://eksiegarnia.pl/

Internetowy sklep największej niezależnej księgarni w Polsce z siedzibą na krakowskim Podwalu. Wbrew nazwie, nie tylko tytuły naukowe! Blisko 115 tys. tytułów z najróżniejszych dziedzin w zasięgu jednego kliknięcia myszy.

Książkoteka https://www.facebook.com/ksiazkoteka.ksiegarnia/

Przeurocza księgarenka na Rajskiej wyspecjalizowana w literaturze dziecięcej kontynuuje sprzedaż wysyłkową. Książki zamawiać można na telefon: 797 926 010 lub na maila: ksiazkoteka.ksiegarnia@gmail.com

Księgarnia Karakter https://www.karakter.pl/

Uznane krakowskie wydawnictwo i świetnie zaopatrzona księgarnia przy Tarłowskiej kontynuuje sprzedaż w sklepie internetowym wydawnictwa oraz na profilu księgarni na Allegro (użytkownik: Karakter).

Massolit Books & Café http://www.massolit.com/

Morze starannie wybranych tytułów w języku angielskim jest od lat dostępne nie tylko na półkach unikatowej krakowskiej księgarni przy Felicjanek 4, ale również w sieci!

Lokator Kawa & Książki https://tylkodobreksiazki.pl/

Internetowa odsłona kultowej krakowskiej księgarni i wydawnictwa z siedzibą na Kazimierzu.

Cafe NOWA Księgarnia https://www.facebook.com/NOWAwHUCIE/

Na facebookowym profilu księgarni, która od dwóch lat odmienia kulturalne oblicze Nowej Huty możecie znaleźć pełen katalog książek oferowanych przez miejsce. Tytuły zamawiać można telefonicznie lub mailowo.

Spółdzielnia Ogniwo http://ogniwo.org/

Kipiąca energią i kulturalnymi inicjatywami kawiarnio-księgarnia i centrum aktywności społecznej oferuje bezpłatny dowóz książek na terenie Krakowa. Zamówienia drogą telefoniczną (608 122 132) lub mailową: spoldzieniaogniwo@gmail.com

Szafa Pełna Książek http://eszafapelnaksiazek.pl/

Podgórski antykwariat i księgarnia wyspecjalizowana w tematyce historycznej sprawnie funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej. Ponad 12 tys. książek w katalogu!

Sprzedaż w internecie oferuje również m.in. anglojęzyczna American Bookstore na Sławkowskiej 24a (https://americanbookstore.pl/), krakowskie filie księgarni artystycznych Art Bookstore (Art Bookstore Księgarnia Młoda, Art Bookstore MNK – https://artbookstore.pl/ksiazki) i księgarnie wydawnictwa Wydawnictwo Austeria (https://austeria.pl/). Zamówienia internetowe po zakończeniu kwarantanny zrealizują księgarnie MOCAK Bookstore w Muzeum Sztuki Współczesnej i Bunkrze Sztuki (https://www.mocak.pl/bookstore)

Podaj ten komunikat dalej i udostępnij go znajomym – to od naszego wspólnego zaangażowania zależy najwięcej!

Zachęcamy również do dzielenia się w mediach społecznościowych książkami, jakie zdobyliście w sklepach internetowych krakowskich księgarni.

#książkikupujękameralnie
#kupujlokalnie
#krkcityoflit
#krakowskieksięgarnie

Wpisz szukaną frazę: