fbpx

Wielka aukcja antykwaryczna w Rara Avis

21 października 2017 roku odbędzie się wyjątkowa, 121. aukcja antykwaryczna antykwariatu RARA AVIS. O jej wyjątkowości decyduje przede wszystkim unikalny zbiór pozycji z obszaru Awangardy (122 obiekty!), który to obszar w szczególny sposób, od wielu lat wpisuje się w krąg zainteresowań antykwariatu. Do wylicytowania będą m.in. pierwodruki słynnej jednodniówki futurystów „Nuż w bżuhu” czy bardzo trudno dostępnego pisma „Ziemia na lewo” pod redakcją Anatola Sterna i Brunona Jasieńskiego, a także odręczne listy Tadeusza Kościuszki czy drukowane podręczniki medyczne i kalendarze z XVI wieku.

Aukcja z tak bogatym zbiorem pozycji awangardowych wpisuje się w obchody roku awangardy w Krakowie, a także jubileusz 25 lat obecności Antykwariatu Rara Avis na rynku antykwarycznym i aukcyjnym. Pierwsza aukcja antykwaryczna Rara Avis odbyła się już w roku 1992. Na najbliższą, która będzie przebiegała w sposób wyjątkowy i uroczysty, antykwariat zaprasza do Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Meiselsa 17. Wszystkie obiekty aukcyjne będą wystawione do wglądu od godz. 8.00, licytacja rozpocznie się o godz. 11.00.

Na aukcji antykwarycznej antykwariatu RARA AVIS, 21 października 2017 roku,  jak na poprzednich aukcjach, pojawi się bardzo wiele pozycji z różnych działów: Sztuka, Rzemiosło, Kolekcjonerstwo czy Wydawnictwa Ilustrowane i Artystyczne, Plakaty, Fotografie, Stare Druki, Czasopisma, Literatura Piękna, Językoznawstwo, Historia, Wojskowość, Pamiętniki i Wspomnienia,  Księgoznawstwo, Pozostałe Wydawnictwa XIX i XX wieku oraz Varia, które dokładnie przedstawia katalog.

Link do wersji elektronicznej katalogu: kliknij tutaj.

Wpisz szukaną frazę: