fbpx

Dzisiaj (31 października) o godz. 17:20 Telewizja Polska na antenie TVP Kultura wyemituje film Widok Krakowa w reż. Magdaleny Piekorz! Po swoim Krakowie oprowadza w nim Adam Zagajewski. Przypominamy, że producentem polskiego odcinka serii City(W)rites – Widok Krakowa jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a realizację zdjęć wspierała Krakow Film Commission. Polecamy!

Widok Krakowa jest częścią międzynarodowego projektu literacko-filmowego City (W)rites, prezentującego literackie stolice Europy przez pryzmat spotkań z pisarzami związanymi z każdym z miast. W roli ambasadora Krakowa i Małopolski wystąpił Adam Zagajewski, który przedstawia widzom swoich mistrzów, ulubione miejsca i zaprzyjaźnionych literatów. Nie zabraknie także wspomnień innych wybitnych twórcach związanych z miastem: Wisławie Szymborskiej oraz Czesławie Miłoszu. Jako pierwsi film mogli obejrzeć goście 3. edycji Festiwalu Miłosza.

Partnerami polskiego odcinka serii City(W)rites – Widok Krakowa Magdaleny Piekorz są: Telewizja Polska SA oraz Instytut Książki, a realizację filmu wsparł Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego środkami pochodzącymi z programu Promocja czytelnictwa, których operatorem jest Instytut Książki.

Patronem medialnym filmu jest portal lubimyczytac.pl.

Polski odcinek serii City(W)rites powstał w ramach projektu Reading Małopolska. To wspierany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 zestaw działań, w ramach którego Małopolska i jej stolica, Kraków, chcą komunikować swoje dziedzictwo literackie oraz włączyć się w budowanie sieci współpracy regionów kreatywnych w dziedzinie literatury.

Fot. Michał Sosna

Wpisz szukaną frazę: