fbpx

Warsztaty translatorskie i krytycznoliterackie na Festiwalu Miłosza

Zapraszamy na warsztaty translatorskie i krytycznoliterackie na Festiwalu Miłosza!

  • Miłosz by Miłosz Poetyckie warsztaty translatorskie z Jerzym Jarniewiczem i Mirą Rosenthal // 11:00 PIĄTEK, 07.07.2023 // PAŁAC POTOCKICH

Mira Rosenthal & Jerzy Jarniewicz Mira Rosenthal pisze wiersze i tłumaczy (z polskiego na angielski). Jerzy Jarniewicz pisze wiersze i tłumaczy (z angielskiego na polski). Czesław Miłosz pisał wiersze i tłumaczył, z tym że tłumaczył również swoją twórczość poetycką (na angielski). Tę właśnie część jego twórczość wezmą na warsztat Rosenthal & Jarniewicz. W trakcie warsztatu przeanalizowane zostaną wybrane tłumaczenia własne Czesława Miłosza, rozpatrzone jego translatorskie decyzje, a to wszystko w szerszym kontekście jego spuścizny translatorskiej i kwestii samodzielnych przekładów własnej twórczości poetyckiej.

Zapisy na: miloszfestival@kbf.krakow.pl

Warsztaty w języku angielskim i polskim.

 

  • Warsztaty krytycznoliterackie // 14:00 PIĄTEK, 07.07.2023 // PAŁAC POTOCKICH

 

Ranking najgorętszych premier, hasła marketingowe, noty sponsorowane? Nic z tych rzeczy! Na warsztatach krytycznoliterackich przyjrzymy się celom, które obieramy, pisząc o książkach, pozycji, z jakiej zabieramy głos oraz – co być może najważniejsze – warsztatowi, który nam do tego służy. Zajęcia poprowadzone przez troje krytyków literackich zachęcą uczestników do refleksji metakrytycznej, a zatem także do przyglądania się jak i po co piszemy, gdy piszemy o literaturze.

Dla uczestników warsztatów przewidziane zostały prezenty książkowe od wydawnictwa KONTENT (łącznie z najświeższymi tytułami, mającymi premierę w trakcie Festiwalu Miłosza).

Grupa warsztatowa: do 12 osób.

Zapisy na: Zapisy na: miloszfestival@kbf.krakow.pl

 

  • Poetyckie Warsztaty translatorskie z Tomaszem Ososińskim // 11:00 Niedziela, 09.07.2023 // PAŁAC POTOCKICH

Poetyckie warsztaty translatorskie z Tomaszem Ososińskim wokół wierszy Jana Wagnera. Poza pracą nad konkretnym tekstem w ramach warsztatów dowiemy się: czy tylko poeta może tłumaczyć poetę, czym się różni tłumaczenie Dantyszka od Wagnera i czy Rainer Maria Rilke pozostaje największym poetą języka niemieckiego.

Zapisy na: miloszfestival@kbf.krakow.pl

Wpisz szukaną frazę: