fbpx

Warsztaty pisania dla młodzieży z Katarzyną Kubisiowską

Czekamy na młode pisarki i młodych pisarzy (14-17 lat), którzy wspólnie z reporterką Tygodnika Powszechnego poznają tajniki konstrukcji tekstu, prowadzenia narracji oraz kreacji bohatera.

Warsztat będzie skoncentrowany wokół trzech narzędzi – trzech sztuk lub umiejętności, bez których w pisaniu ani rusz. Prowadząca omówi je na przykładach fragmentów prozy, dzięki czemu teoria będzie łatwiej przyswajalna. Czytanie analityczne i umiejętność dostrzegania w czytanym tekście zabiegów pisarskich są niezbędne do dobrego pisania i potrzebne nie tylko redaktorom, lecz także pisarzom!

Po części teoretycznej reporterka zaproponuje praktyczne ćwiczenia w parach, grupie i indywidualne, dzięki którym teoretyczną wiedzę będzie można od razu zastosować w tekście.

Jakie trzy sztuki według Katarzyny Kubisiowskiej są najważniejsze?

  • sztuka redukcji, czyli usuwania, skreślania, wybierania z tekstu esencji. Dlaczego jest ważna, czemu służy i przede wszystkim jak ją opanować?
  • sztuka budowania bohatera, tak żeby był przekonujący i wiarygodny, żeby czytelnik nie mógł się od niego oderwać;
  • sztuka pisania dialogu, czyli jak sprawić żeby dialog chciało się czytać, żeby był autentyczny, niósł informacje i atmosferę.

Poznanie i praktyka tych trzech umiejętności pozwoli Ci spojrzeć na swoje pisanie z innej perspektywy, ale przede wszystkim otworzy Ci drzwi do pisania bardziej świadomie i szlifowania pisarskich umiejętności.

16 czerwca 2018
Czas trwania: godz. 11.00-17.00

Więcej informacji tutaj

Wpisz szukaną frazę: