URSZULA HONEK I „BIAŁE NOCE” Z NAGRODĄ IM. KOŚCIELSKICH

Najważniejsze wyróżnienie dla polskich poetów i pisarzy przyznawane poza granicami kraju, czyli Nagroda Kościelskich trafiła w tym roku do Urszuli Honek za zbiór opowiadań „Białe noce” (Wydawnictwo Czarne) wydanych pod patronatem Kraków Miasto Literatury UNESCO!

W uzasadnieniu jury czytamy, że „książkę charakteryzuje wyjątkowa zdolność łączenia ostrego spojrzenia na rzeczywistość z językową magią, która splata żywych i umarłych, ludzi i zwierzęta, tradycje poetyckie i prozę współczesną”.

Urszula Honek jest także autorką książek poetyckich „Sporysz” (2015) i „Pod wezwaniem” (2018) oraz „Zimowanie” Wydawnictwo Wbpicak w Poznaniu.  Publikowała m.in. w Tygodnik Powszechny, Pismo – magazynie opinii, Twórczość, Przekrój i na stronie dwutygodnik.com. Laureatka Grand Prix Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, finalistka Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Orfeusz”. Laureatka Narody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Pochodzi z Racławic (k. Gorlic).

Wielka radość i gratulacje!