fbpx

Wydawnictwo Znak ogłosiło konkurs na najlepszą powieść.

Książka, od której nie można się oderwać. Książka, o której chce się rozmawiać i polecać ją znajomym. Książka, która na długo zapada w pamięć. Czujesz, że Twoja powieść taka właśnie jest? To świetnie się składa, bo szukamy nowych, ciekawych autorów i dobrej, interesującej literatury. Nie stawiamy żadnych ograniczeń tematycznych – w konkursie mogą brać udział powieści obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, historyczne etc. Poszukujemy po prostu dobrej literatury – zachęcają organizatorzy.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wyślij tekst swojej powieści na adres: powiesc@znak.com.pl. Należy dołączyć informacje o sobie oraz opis/ konspekt przesyłanego tekstu.

Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2014. Najlepsza powieść zostanie wydana przez Znak Literanova. Dla zdobywców II i III miejsca przewidziano także atrakcyjne nagrody.

Regulamin znajduje się na stronie wydawnictwa.

W jury konkursu zasiadają:

Sylwia Chutnik (ur. 1979), pisarka, laureatka Paszportu Polityki za powieść „Kieszonkowy atlas kobiet”, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, autorka sztuk teatralnych, felietonistka; prezeska Fundacji Mama, laureatka Społecznego Nobla Ashoki.

Justyna Sobolewska (ur. 1972) dziennikarka, krytyczka literacka, autorka „Książki o czytaniu”; publikuje recenzje i teksty o literaturze w tygodniku „Polityka”, współpracuje z TVP Kultura.

Jarosław Czechowicz (ur. 1978) – niezależny recenzent; autor ponad sześciuset omówień współczesnej prozy polskiej i światowej, twórca bloga o książkach „Krytycznym okiem” – http://krytycznymokiem.blogspot.com/

Ewa Bolińska-Gostkowska (ur. 1976 )- redaktorka w wydawnictwie ZNAK Literanowa, tłumaczka, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Strefa Wolnego Czytania, członek zarządu Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ.

Agata Pieniążek (ur. 1978) – redaktor Wydawnictwa Znak Literanova

 

Źródło: www.instytutksiazki.pl

Wpisz szukaną frazę: