fbpx

#TerazCzasNaCzytanie! Akcja Fundacji Powszechnego Czytania

Czy dołączyliście już do akcji Fundacji Powszechnego Czytania? #TerazCzasNaCzytanie to hasło zachęcające do tego, by w tym niespokojnym czasie znaleźć przestrzeń na lekturę – dla ukojenia nerwów, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najdalszych podróży bez wychodzenia z domu. O ten czas będą walczyć producenci gier, filmów i telewizja. Wraz z Fundacją Powszechnego Czytania pokażmy, jak spędzamy go my!

Celem akcji Fundacji Powszechnego Czytania jest zachęcenie Polaków do skorzystania z kwarantanny w sposób, który zbuduje kompetencje dzieci na przyszłość. „Dzieci, nawet najmłodsze, doskonale wyczuwają nasze emocje. Obecne przekazy medialne oraz fakt odwołania zająć w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to podminowuje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji będzie wspólne czytanie i rozmowa. Skorzystajmy mądrze z tego wspólnego czasu w domu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć na sukces. Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych”  podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Czytanie przynosi także wiele innych skutków długofalowych: buduje kompetencje społeczne, emocjonalne i kognitywne, ma moc niwelowania różnic społecznych.

„Tak więc zachęcamy: macie czas? Czytajcie! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach! Jeśli chcecie się podzielić zdjęciami – wrzucajcie na social media z #TERAZCzasNaCzytanie – bądźmy razem choć każdy w swoim domu” – zachęca Maria Deskur, Prezeska Fundacji Powszechnego Czytania.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Fundacji.

 

Wpisz szukaną frazę: