fbpx

Miłośnikom literatury, fanom prozy Jerzego Pilcha, ale nie tylko, polecamy nowy wirtualny szlak literacki w pełni poświęcony pisarzowi. Szlak łączy w sobie przenikające się w twórczości prozaika wątki biograficzne i literackie. Nie na darmo bowiem autor określa siebie mianem – uzależnionego od swojej biografii. Po szlaku Goście w Małopolsce czy Szlaku Jerzego Turowicza to kolejna odsłona literackiej trasy uruchomiona przez multimedialny i interaktywny portal www.readingmalopolska.pl. Zachęcamy do odwiedzenia miejsc Jerzego Pilcha!

Portal www.readingmalopolska.pl będzie co tydzień, w każdy kolejny poniedziałek, uruchamiał nowe szlaki literackie, każdy poświęcony innej tematyce. Najnowszym uruchomionym szlakiem jest Szlak Jerzego Pilcha – prozaika, publicysty, dramaturga oraz scenarzysty filmowego. Po wirtualnym spacerze jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych oprowadza Agnieszka Pudełko.

W przyszłym tygodniu swoją premierę będzie miał Szlak Bohaterów Literackich, następnie Szlak Tischnera i kolejno Małopolski Szlak Awangardy. Każdy wirtualny szlak prowadzi w inne miejsca i porusza inną tematykę związaną z literaturą. Śledźcie nasz portal!

Readingmalopolska.pl to multimedialny i interaktywny portal adresowany do miłośników literatury. Znajdziecie w nim m.in. prezentacje małopolskich miejscowości związanych z pisarzami i literaturą, a także przygotowane specjalnie dla portalu literackie szlaki prowadzące użytkowników śladem wielkich pisarzy: Stanisława Lema, Sławomira Mrożka i Czesława Miłosza oraz wybranych tematów, wśród nich szlaki: kobiet, kryminalny, literatury żydowskiej, młodej literatury i reportażu współczesnego.

 

Projekt Literacka Małopolska jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Wpisz szukaną frazę: