fbpx

Warsztaty dla krakowskich bibliotekarzy

2 i 3 grudnia w Pawilonie Wyspiańskiego odbyły się szkolenia dla krakowskich bibliotekarzy. Warsztaty zainicjowano jako ogólnopolski program wspierania rozwoju bibliotek samorządowych, zorientowany na rozwój kompetencji interpersonalnych i merytorycznych, w odniesieniu do nowości rynkowych i tendencji czytelniczych poszczególnych grup odbiorców bibliotek.

Doświadczeni eksperci od rynku książki, czynni bibliotekarze, animatorzy i badacze kultury – Marek Jurkowski, Mirosława Gorczyńska i Marta Konarzewska – poprowadzili trzy kilkugodzinne spotkania dla grupy 20 bibliotekarzy, reprezentujących wszystkie cztery krakowskie biblioteki publiczne.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Miasto Literatury z inicjatywy Instytutu Książki, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem Programu Miasta Literatury UNESCO, z inicjatywy Instytutu Książki. Warsztaty odbyły się w ramach Forum Promocji Czytelnictwa – projektu Fundacji Miasto Literatury realizowanego przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

To już kolejne warsztaty zorganizowane z myślą o krakowskich bibliotekarzach. Projekt Forum Promocji Czytelnictwa obejmuje całoroczny program szkoleń dla profesjonalistów zajmujących się promocją czytelnictwa – bibliotekarzy, księgarzy, moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki i spotkań autorskich, oraz badania ankietowe dotyczące strategicznych wyzwań w promocji kultury literackiej i czytelnictwa. Przypominamy również, że na tegorocznym Festiwalu Conrada odbył się cykl szkoleń: Biblioteczne Inicjatywy, Biblioteczne Aktywności (BIBA).

Rozwój kompetencji bibliotekarzy to jeden z kluczowych punktów programu Krakowa – Miasta Literatury UNESCO. Biblioteki zapewniają najbardziej egalitarny, bezpłatny dostęp do literatury i mają kluczową rolę w kreowaniu postaw czytelniczych. To miejsca wrażliwe społecznie, dla wielu osób będące jedynym obszarem kontaktu z kulturą. To dobrze przygotowany do swojej pracy bibliotekarz sprawia, że przygodne zainteresowanie literaturą staje się życiową pasją.

Wpisz szukaną frazę: