Szkoła Czytania na Festiwalu Muzyki Filmowej

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Miasteczku Festiwalowym w METAFORMA Cafe (ul. Powiśle 11) odbędą się dwa spotkania z cyklu Szkoła Czytania prowadzone przez dyrektora programowego Festiwalu Conrada i pomysłodawcę warsztatów, Grzegorza Jankowicza.

Tematem pierwszego spotkania będą baśnie, a mówiąc ściśle – baśń o Królewnie Śnieżce. W jaki sposób ten doskonale znany utwór prezentuje tytułową bohaterkę? W jakiej roli obsadzają ją autorki i autorzy tekstów oraz filmów bliższych naszym czasom? Warsztaty dedykowane dzieciom odbędą się w sobotę, 18 maja, w godzinach 16:00-18:00.

Drugie spotkanie będzie poświęcone „Wielkiemu Gatsby’emu” Francisa Scotta Fitzgeralda, powieści, którą zazwyczaj prezentuje się jako bezwzględnie pesymistyczny obraz straconego pokolenia. Być może jednak powinniśmy tę powieść czytać w nieco innym – bliższym naszemu doświadczeniu społecznemu i politycznemu – kontekście. Gatsby jako nasz współczesny? Na to spotkanie – tym razem dedykowane dorosłemu odbiorcy – zapraszamy w poniedziałek, 20 maja, w godzinach 18:00-20:00.

Warsztaty odbywają się w ramach programu Kraków – Miasto Literatury UNESCO.

Więcej o Festiwalu Muzyki Filmowej: fmf.fm