fbpx

Wszystkich wielbicieli dobrej literatury zapraszamy na pierwszą w tym roku Serię Czytań, która odbędzie się czwartek 22 stycznia o 20:00 w Bombie (pl. Szczepański 2/1). Podczas kolejnego spotkania, stanowiącego jednocześnie jedno z wydarzeń Poczytajże! Sławomir Shuty  podzieli się opowiadaniem Huć, Soren Gauger odczyta fragmenty z Nie to/nie tamto, Joanna Dziwak zaprezentuje Nigdy dotąd w Polsce, Łukasz Podgórni przeczyta kilkanaście tekstów wklepanych prosto do fejsa w odpowiedzi na pytanie: O czym teraz myślisz?, a Piotr Marecki przedstawi pierwsze polskie tłumaczenie Zegara światowego Nicka Montforta. Spotkanie poprowadzi Ewelina Sasin. Serdecznie zapraszamy!
Następne spotkanie z cyklu już w lutym, tym razem Serię Czytań poprowadzi Piotr Marecki.

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Najwyższy czas, żeby i „miasto literatury” wypróbowało tę formułę organizowania życia literackiego. Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art.

Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Autorom projektu zależy na stworzeniu stałego forum spotkań, gdzie w roli głównej będzie literatura. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.

Wpisz szukaną frazę: