Do 20 sierpnia trwa nabór na Kurs Pisania Powieści Krakowa Miasta Literatury UNESCO 2023/2024

Masz pomysł na powieść? Chcesz wydać książkę, ale czujesz, że musisz popracować nad warsztatem? A może zaczęłaś/zacząłeś już prace nad tekstem, ale nie wiesz, co dalej? Weź udział w naborze do 9. edycji Kursu Pisania Powieści KMLU i napisz swoją pierwszą (lub kolejną) książkę pod okiem najlepszych redaktorów!

Hasło tegorocznej edycji Kursu Pisania Powieści KMLU to Przeszłość i teraźniejszość. Pisanie z głowy – pisanie z wyobraźni. Marzenie o pisaniu może się ziścić i chcemy w tym pomóc adeptom i adeptkom literatury. Wśród absolwentów i absolwentek  kursu są autorki nagradzanych debiutów, m. in. Olga Górska, Elżbieta Łapczyńska i Barbara Woźniak. Nasz kurs polega na wspólnej pracy, która zacznie się od omawiania pomysłu, a skończy przeczytaniem ostatniego zdania w powstającej prozie.

Stawiamy na pracę z najlepszymi redaktorami w Polsce. Twoimi przewodnikami będą: redaktor z wieloletnim doświadczeniem Filip Modrzejewski oraz Paweł Goźliński, redaktor naczelny wydawnictwa Agora i współzałożyciel Instytutu Reportażu. Będą z Tobą pracować nad Twoimi pomysłami i wykreowanym przez Ciebie światem. Pokażą, na czym polega zmyślanie tego, co było, oraz kreowanie tego, co nigdy się nie wydarzyło. Doradzą, co jest obiecującym rozwiązaniem artystycznym, wezmą pod lupę akapit, obraz i dialog.

Na kurs zapraszamy tych, którzy mają wstępny pomysł na powieść i chcą go doszlifować. Nieważne, czy piszesz fantastykę, kryminał, powieść obyczajową, czy jesteś miłośnikiem literatury pięknej – nasi prowadzący pomogą ci z każdym pomysłem.

Kurs Pisania Powieści potrwa od października 2023 roku do lutego 2024 roku. Dwanaścioro uczestników będzie spotykać się na weekendowych zjazdach w Pałacu Potockich w Krakowie. Zajęcia łączą w sobie charakter praktyczny i warsztatowy. Jako uzupełnienie zajęć z redaktorami zaplanowano spotkania i warsztaty ze znanymi pisarzami i pisarkami: Elżbietą Łapczyńską, Zytą Rudzką, Barbarą Sadurską, Barbarą Woźniak i Aleksandrą Zielińską.

Z literackich fragmentów powstających w czasie Kursu powieści stworzymy Antologię Kursu Pisania, którą wyślemy do czołowych wydawców w kraju wraz z rekomendacjami dla najbardziej obiecujących absolwentów.

Dzięki udziałowi w zajęciach nie tylko będziesz miała/miał szansę poznać „od kuchni” świat literacki i wydawniczy; zapewnimy Ci wsparcie również po zakończeniu kursu, oferując konsultacje dotyczące rynku książki, pomoc w znalezieniu wydawcy czy promocję Twojej książki.

Jak wziąć udział w kursie?

Czekają na Ciebie cztery zadania rekrutacyjne:

• Pierwszym z nich jest napisanie streszczenia fabuły planowanej powieści na 300-400 słów.
  • Drugim – przesłanie fragmentu tej powieści o długości maksymalnie pięciu stron znormalizowanego maszynopisu (9000 znaków ze spacjami). Nie narzucamy tematyki – ważne, żebyś Ty się z nią dobrze czuła/czuł. Zastanów się jednak uważnie nad doborem tekstu, ponieważ to właśnie nad nim będziesz pracować z redaktorem w trakcie kursu i rozwijać go w pełnowymiarową powieść.
  • Kolejnymi etapami będą wypełnienie kwestionariusza i dołączenie swojego CV.
  • Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie jednorazowej opłaty za udział w wysokości 3000 zł.

Więcej informacji na stronie: http://pisz.miastoliteratury.pl/kurs-pisania-powiesci-2023-2024/

Udział w naszym programie to znacznie więcej niż warsztaty pisarskie – to bilet wstępu do literackiego świata w Krakowie Mieście Literatury UNESCO.