fbpx

Spotkanie z Romą Ligocką | 30.10, g. 18.00

Wydawnictwo Literackie oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO serdecznie zapraszają na spotkanie z Romą Ligocką, autorką bestsellerowej Dziewczynki w czerwonym płaszczyku. Wydarzenie będzie poświęcone jej najnowszej książce Jeden dobry dzień. To pełna emocji historia o towarzyszeniu przyjacielowi w najtrudniejszych chwilach, ale też opowieść o wzruszeniach i, oczywiście, o miłości.

Spotkanie odbędzie się 30 października 2019 r. o godzinie 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25, sala „Pod Kruki”.

Wieczór uświetni gitarzysta Michał Nagy.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

O książce

To jest tajemnica Romy Ligockiej: jej książki pisane są zawsze bardzo osobiście i emocjonalnie. Stąd ich siła i wyjątkowa więź z czytelnikami. Pisarka przygląda się światu, który ją otacza, opowiada nam swoje życie – zawsze trochę inaczej, zawsze z innej perspektywy. Refleksyjnie, dojrzale, z łagodnym poczuciem humoru.

Najnowsza książka jest może bardziej emocjonalna niż inne. Jej sercem jest bowiem opowieść autorki o tym, jak stara się pomóc bliskiej osobie w najważniejszych, pełnych bólu chwilach – w zmaganiu się z chorobą. Diagnoza brzmi: nowotwór.

Roma Ligocka postanawia towarzyszyć choremu przyjacielowi i razem z nim walczyć o każdy kolejny dzień. Dwanaście miesięcy. Szpitalne korytarze. Codzienność choroby. Chwile nadziei i momenty rozpaczy.

Jak oswoić pustkę po stracie bliskich? Jak wrócić do siebie? Skąd wziąć siłę?

Roma Ligocka nie szuka prostych odpowiedzi, ale robi wszystko, by wesprzeć czytelnika, dać nadzieję. Opowiada też o zwyczajnych spotkaniach, wzruszeniach, o miłości także. Dzieli się z nami swoim zachwytem nad urodą codzienności i głęboką radością z każdego dobrego dnia.

Wpisz szukaną frazę: