fbpx

Spotkanie z meksykańskim pisarzem Jorge F. Hernandezem

W czwartek, 25 lutego, o godz. 18:00, w krakowskim Instytucie Cervantesa, odbędzie się spotkanie z Jorge F. Hernándezem, meksykańskim pisarzem, eseistą i publicystą. Z charakterystycznym dla siebie humorem, przeprowadzi on analizę części składowych opowiadania jako gatunku literackiego, na podstawie wybranych utworów uznanych nowelistów. Opowie o swoich doświadczeniach przy pisaniu opowiadań, co stanie się podstawa do rozważań nad tym, jak inspirację przekuć na pełnoprawny, ciekawy tekst.

W trakcie spotkania, Jorge F. Hernández, z charakterystycznym dla siebie humorem, przeprowadzi analizę części składowych opowiadania jako gatunku literackiego, na podstawie wybranych utworów uznanych nowelistów. Opowie o swoich doświadczeniach przy pisaniu opowiadań, co stanie się podstawa do rozważań nad tym, jak inspirację przekuć na pełnoprawny, ciekawy tekst.

Jorge F. Hernández (Meksyk DF, 1962), pisarz meksykański. Jest wykładowcą na Wydziale Historii Uniwersytetu Complutense w Madrycie, autorem i współautorem wielu publikacji, w tym powieści Réquiem para un Ángel (2009). W 2000 r. jego opowiadanie Noche de ronda zostało uhonorowane Państwową Nagrodą za Opowiadanie im. Efréna Hernándeza; a powieść La Emperatriz de Lavapiés (1999) trafiła do finału Pierwszego Międzynarodowego Konkursu za Powieść Wydawnictwa Alfaguara. W 1987 roku otrzymał Państwową Nagrodę Historii Regionu Banamex Anastasio G. Saravia za La soledad del silencio. Hernández jest również autorem opowiadań i esejów, z których wymienić należy takie tytuły jak En las nubes, Escenarios del sueño, Réquiem taurino, Las manchas del arte y el misterio de la insinuación, SeisCuentosSeis y uno de regalo, El álgebra del misterio y Sol, piedra y sombras. Ponadto jest  członkiem Państwowego Meksykańskiego  Systemu Twórców Sztuki Narodowego Funduszu Kultury (FONCA) i felietonistą w dziennikach Milenio Diario i EL PAÍS.

Organizatorami spotkania są Ambasada Meksyku w Polsce i Instytut Cervantesa w Krakowie.

 

Po prostu opowiadanie. Spotkanie z Jorge F. Hernándezem.

Czwartek, 25 lutego, godz. 18:00

Instytut Cervantesa, ul. Kanonicza 12

Wstęp wolny

Z tłumaczeniem na jęz. polski

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

 

Zapraszamy!

Wpisz szukaną frazę: