fbpx

Spotkanie z Jerzym Illgiem o książce „Mój znak” | 13.11, g. 18.00

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Illgiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Znak oraz autorem książki Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach, o nowej dekadzie i pięknej plejadzie.

Spotkanie obędzie się 13 listopada o godz. 18.00 w nowo otwartej księgarni Wydawnictwa Znak w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).
Prowadzenie: Adam Szostkiewicz

Jerzy Illg – „żywe logo” Znaku i redaktor naczelny tego zasłużonego wydawnictwa, w nowym, poszerzonym wydaniu swoich wspomnień z pasją i poczuciem humoru opowiada o kulisach profesji wydawcy. Przyjaciel noblistów i akuszer wielu bestsellerów wyznaje, do jakich forteli musi się uciekać, by pozyskać autora bądź wydobyć z niego oczekiwane dzieło. Ujawnia tajemnice loteryjek u Wisławy Szymborskiej, okoliczności palenia marihuany z Czesławem Miłoszem i beatnikami w Kalifornii, włamywania się nocą do banku we Frankfurcie, handlu walutą na bazarze Różyckiego, zmuszania do promocji Wiesława Myśliwskiego, bezsenności pod kołdrą z Joanną Bator. Traktowana niekonwencjonalnie praca to pasmo szalonych przygód i podróży, niezwykłych spotkań, nocy pełnych whisky i poezji, podczas których nie było kamer ani dziennikarzy. W jego wypadku bycie wydawcą to nie tylko redagowanie książek, ale także kręcenie filmów, wystawianie kabaretów, organizowanie festiwali i happeningów artystycznych – wszystko to składa się na życie spełnione i kolorowe.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU>

Wpisz szukaną frazę: