fbpx

Spotkania autorskie: W cieniu Escobara – reportaże z Kolumbii | Śniąc o Ameryce – polska emigracja marzeń

Zapraszamy na kwietniowe spotkania autorskie z Maciejem Wesołowskim oraz Dorotą Malesą w ramach cyklu #opartenafaktach.

Spotkanie z Maciejem Wesołowskim, autorem książki Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii, odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 19:00 (dzień przed oficjalną premierą) w Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza (Mały Rynek 4). Porozmawiamy o dychotomicznej naturze kraju, przez który przetoczyła się najdłuższa wojna domowa współczesnego świata. Wstęp wolny.

Maciej Wesołowski – reporter związany z magazynem „National Geographic”. Autor książki Szpagat w pionie. W drodze przez Indie, współautor zbiorów reportaży Tu drzwi trzeba otwierać powoli oraz Grzech jest kobietą. Finalista nagród Grand Press, Mediatory oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/341937739762023

Spotkanie z Dorotą Malesą, autorką książki Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA, odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 18:00 w Księgarni Naukowej (ul. Podwale 6). Poznamy losy Polonii w Stanach i porozmawiamy o jej skomplikowanej naturze. Często burzliwej i nieprzewidywalnej. Wstęp wolny.

Dorota Malesa – dziennikarka telewizyjna i prasowa, scenarzystka. Pasjonatka historii i kultury USA. Autorka bloga „50 Shades of States”. Publikowała w „Newsweeku”, „Forbesie” i „National Geographic Traveller”. Swoje reportaże telewizyjne realizowała na całym świecie, ale najbliższe jej sercu pozostają te z Ameryki. Koloryt Polonii amerykańskiej po raz pierwszy zafascynował ją podczas wyjazdu do miejscowości Monticello (zwanej Małą Polską) w stanie Nowy Jork.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2417416341649340

Formuła wydarzeń przewiduje rozmowę z gościem, prowadzoną przez moderatora, oraz udział publiczności w dyskusji. W obu przypadkach całość potrwa około 60 minut.

Spotkania odbędą się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION). W tym roku formuła spotkań ulegnie rozszerzeniu – oprócz reporterów,  wśród zaproszonych gości będą także osoby, które zajmują się ważnymi tematami społecznymi.

Kontakt:

Szymon Pasaj
+48 602104236
szymon.pasaj@re-prezentacje.pl

Marceli Wójcik
+48 500112959
marceli.wojcik@re-prezentacje.pl

Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE
http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION
http://nonfiction.pl/

Księgarnia 3.0
http://ksiegarnia30.pl/

Grupa Manta
http://grupamanta.pl

Wpisz szukaną frazę: